Аналітика

Бійцям ІДІЛ зменшують зарплату

Згідно з документами, що просочилися з території ІДІЛ, під тиском труднощів воєнного часу «Ісламська держава» змушене скорочувати платню своїх бійців в два рази.

62bd42d0617566295964045ec3a4026d

ІДІЛ може здаватися розрізненою групою терористів, проте насправді вона виконує функції уряду в деяких частинах Іраку та Сирії. Крім того, двічі на місяць вона видає зарплату своїй армії джихадистів. Солдати ІДІЛ заробляють від $ 400 до $ 1200 на місяць, а також отримують стипендію на дружину в розмірі $ 50 і по $ 25 на кожну дитину, згідно даним Дослідницької службі Конгресу США.

Але керувати державою у воєнний час – це дорого, а недавні перемоги, здобуті над ІДІЛ коаліцією, очолюваної США, означають, що «Ісламська держава» не може дозволити собі платити бойовикам стільки ж, скільки і раніше.

У своєму меморандумі ІДІЛ пише:

«У зв’язку з надзвичайними обставинами, перед якими стоїть” Ісламська держава “, прийнято рішення удвічі скоротити платню, що виплачується всім моджахедам, і ніхто не може бути звільнений від цього рішення, незалежно від посади».
Незважаючи на скорочення платні, «Ісламська держава» стверджує, що вона «продовжить розподіляти продовольство двічі на місяць, як зазвичай».

Цікавий документ отримав Аймен Джавад аль-Тамімі, провідний науковець, що спостерігає за ІДІЛ. Він також є учасником Близькосхідного форуму. Аль-Тамімі отримує документи з джерел, що знаходяться в Ракку, захопленому сирійському місті, який ІДІЛ проголосила своєю столицею.

У меморандумі «Ісламської держави» не вказані причини скорочення. Більшу частину грошей ІДІЛ отримує, обкладаючи податками своє населення. Але одне з джерел фінансових проблем «Ісламської держави» – це бомбардування з боку коаліції, очолюваної США. Мета авіаударів – нафтовий бізнес ІГІЛ: нафтовозів, резервуари, пересувні нафтоочищувальні станції та інше обладнання.

Читайте також: 

Який же результат? За даними Казначейства США, в на початку 2015 року «Ісламська держава» заробляла на одній лише нафти 40 млн доларів на місяць. Тепер, згідно Держдепартаменту, вона отримує лише невелику частину цієї суми. Нальоти також мають своєю метою гроші ІДІЛ самі по собі – буквально.

Минулого тижня на будівлю в центрі Мосула в Іраку було скинуто дві бомби по 908 кг, які зруйнували таємне грошове сховище. Крім того, фінансове становище страждає від високої вартості утримання діючого уряду. ІДІЛ надає комунальні послуги і збирає податки. Це означає, що йому доводиться фінансувати інфраструктуру і платню цивільних службовців.

Щоб справлятися зі своїми функціями, держава оплачує працю висококваліфікованих інженерно-технічних працівників, які, за даними дослідницької групи вчених ООН, можуть отримувати від 1,5 тис. доларів на місяць. За словами експертів, ІДІЛ також субсидує ціну на хліб для населення. Навіть у найбільш успішний рік загальний заробіток «Ісламської держави», за оцінками, склав 2 млрд доларів, говориться в огляді CNNMoney. Але ще в 2014-му стільки коштувало утримання лише частини територій ІДІЛ в Іраку, принаймні, за словами Девіда Коена, який на той час займав пост заступника глави Мінфіну США по боротьбі з тероризмом і фінансової розвідки.

Натхнення: insider.pro


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button