Поради

Безпечні подорожі: що потрібно знати кожному мандрівнику

Безпека — це одна з найголовніших потреб людині. Тож у подорожах теж варто не забувати про неї, щоб почуватись себе комфортно. Особливо під час поїздок з дітьми за кордон.

Якщо раніше українці здебільшого подорожували усіма сім’ями, то наразі на відпочинок часто рушають лише мами з дітьми. Тож їм потрібно дотримуватись певних правил та порад, які допоможуть почувати себе безпечно та бути більш впевненими під час подорожей. А батьки, звісно ті, які не служать в ЗСУ, залишаються працювати в Україні та відпочивати в телефоні з Elslots

В’їзд в країну

Кожна країна має певні обмеження та правила на в’їзд. Десь потрібно, щоб паспорт був дійсний більш як на 6 місяців, десь на 3. В одних країнах приймають з подовженими паспортами, інші можуть завернути таких мандрівників. Перед поїздкою варто ознайомитись з правилами на сайті Міністерства Закордонних справ або уточнити у куратора туристичної компанії, якщо ви не подорожуєте самостійно.

Заздалегідь потурбуйтесь про документи:

  • робіть копії закордонних паспортів;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • якщо потрібно, зробіть дозвіл на вивіз дитини.

Крім копій, відправте на свій телефон фотографії всіх вищезазначених документів, це позбавить від необхідності діставати їх кожен раз. Не здавайте в багаж сумку з документами та грошима, а в номері завжди тримайте їх у сейфі, заздалегідь переконавшись, що він працює, як потрібно. А по вулицях незнайомого міста пересувайтесь з копіями і невеличкою сумою кешу.

Про житло в подорожах

Навіть якщо ви подорожуєте в супроводі групи, завжди заздалегідь дізнавайтесь про те, де будете відпочивати, закскріньте в телефоні адресу, надайте її близьким людям, щоб в разі потреби вони знали, де ви знаходитесь. Якщо бронюєте житло самостійно, користуйтесь тільки надійними сервісами з хорошою репутацією.

При виборі готелю чи апарту, звертайте увагу на відгуки на оцінки. Якщо є можливість, бронюйте готелі з безкоштовним скасуванням. Адже в нинішніх непередбачуваних умовах ця функція може зберегти суттєву суму грошей.

Залишайте рідним інформацію про свої маршрути:

  • готелі;
  • дати заселення/виселення;
  • маршрути, якими плануєте пересуватись;
  • координати куратора групи при групових подорожах;
  • контакти друзів, якщо подорожуєте самостійно, але в компанії.

Заздалегідь дізнайтесь про зв’язок в готелі, наявність Wi-Fi та його якість. Як правило, ця інформація є на сторінці готелю та у відгуках. Адже люди, якщо їх не влаштовує сервіс зв’язку, часто зазначають це у своїх відгуках.

Фінансові питання в подорожах

Якщо до війни було вигідно обмінювати гривню безпосередньо в Європейських країнах, то за нинішніх часів краще мати з собою певний запас валюти. Сплануйте бюджет подорожі, та обміняйте приблизно 50% суми на євро. Інші 50% покладіть на картки. Краще, якщо у вас є кілька карток на випадок, якщо якась із них буде заблокована або втрачена. Потрібно перевірити налаштування конвертації, щоб не сплачувати подвійний відсоток за розрахунки за кордоном. Також зверніть увагу на актуальні обмеження НБУ щодо витрат на день та на тиждень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button