Поради

Біг з користю та задоволенням: про що потрібно пам’ятати новачкам

Біг належить до найдоступніших та найкорисніших видів спорту, адже під час руху працюють усі м’язи тіла. Люди, які лише починають бігати, часто стикаються з розчаруванням, а все тому, що роблять помилки бігунів-початківців. Щоб заняття спортом приносило радість, потрібно дотримуватися простих правил та використовувати кілька хитрощів, про які поговоримо далі.   

Image by kinkate from Pixabay

Про шо потрібно подбати заздалегідь

Бігати можна у будь-якому віці та у будь-якому місці: у парку, на стадіоні, повз дорогу, в лісі. Тож не дивно, що багато людей вирішують покращити свій фізичний стан саме завдяки бігу. Щоб процес був комфортним та безпечним, перш за все потрібно придбати якісне спортивне взуття. Саме від взуття залежить 30% успіху на тренуваннях. 

Кросівки повинні добре фіксувати стопу. Це дозволить уникнути вивихів та інших травм. Якісне спортивне взуття забезпечує гарну амортизацію, що захищає коліна, щиколотки та м’язи від надмірних навантажень. До початку занять бігом потрібно придбати і одяг. Він не обов’язково має бути від дорогого бренду. Достатньо, щоб тканина добре відводила вологу. Таким чином вдасться уникнути перегріву тіла. 

Багато людей забувають хоч трохи підготувати тіло до майбутніх навантажень. Важливо попередньо зміцнювати м’язи (за допомогою простих комплексів вправ). Адже навантаження на слабкі частини тіла призводить до передчасної втоми та больових відчуттів під час тренування. Не можна забувати про розминку перед самим бігом. Так вдасться уникнути розтягнення м’язів та інших травм. 

Типові помилки початківців, яких потрібно уникати

Люди, які починають бігати, очікують швидких результатів. Проте слід запастися терпінням та уникати помилок новачків під час бігу. Найчастіше початківці з головою поринають у тренування та не пропускають жодного дня без пробіжки. Такий підхід шкідливий для здоров’я. У людини може виникнути втома, біль у тілі, з’явиться небажання навіть думати про спорт. 

До інших типових помилок початківців належать:

  • Стрімке збільшення дистанції. Багато бігунів не відчувають втоми під час перших тренувань, тому різко збільшують кількість кілометрів, які пробігають. Використовуючи такий підхід, можна легко травмувати гомілки та коліна. 
  • Неправильна техніка бігу. Якщо людина бігає згорбившись, викидає п’яту від центра ваги, не працює руками, — вона тренується неправильно. Бігати потрібно з прямим корпусом, руками, зігнутими під кутом 90 градусів. 
  • Тренування без пауз. Не можна бігати сім днів на тиждень. М’язи, які перебувають в тонусі, більше схильні до травмування. Рекомендовано  виконувати пробіжки тричі на тиждень, щоб м’язи мали час на регенерацію. 
  • Нехтування болю. Біль сигналізує, що з організмом щось не так. Ігнорування больових відчуттів призводить до загострення травм. 

Які хитрощі допоможуть бігунові-початківцю

Часто спортсмени-новачки нехтують не лише правилами безпеки, а й порадами професіоналів. Багато корисної інформації про біг можна знайти у блозі https://androshchuk.com/. Тренери порталу рекомендують одягатися на пробіжку легко, ніби на вулиці тепліше на 10 градусів. Так можна буде уникнути перегріву під час тренування. 

Важливо пам’ятати про водний баланс. За годину перед бігом варто випити 300-400 мл води (слід уникати напоїв із вмістом кофеїну). Потрібно пам’ятати про техніку дихання. Поверхневе дихання призводить до болю в боках. Початківцям слід бігати в темпі, при якому вдається легко дихати. 

Новачкам варто відмовитися від надто високого темпу у перші тижні тренувань. Помірна швидкість, яка дозволяє тримати пульс в межах 120 ударів за хвилину, корисніша для організму та більш продуктивна. Щоб біг приносив користь, потрібно займатися у своєму ритмі та прислухатися до свого тіла. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button