Поради

Вибираємо оптимальний навантажувач для складу

Серед усього різноманіття пропозицій на ринку складських навантажувачів вибрати підходящий варіант непросто. Існує кілька найважливіших моментів, які слід враховувати при купівлі (та й при подальшій експлуатації теж).

Всі існуючі моделі навантажувачів для складу можна розділити на:

 • автонавантажувачі — оснащені ДВС;
 • електронавантажувачі — оснащені акумуляторними батареями.

Вибір того чи іншого різновиду навантажувача від Логистик Форклифт залежить від майбутніх умов роботи. Дуже важливо знати, чи планується використання агрегату на відкритих просторах (простіше кажучи, на вулиці) або всередині приміщень, в опалювальних складах будуть вестися роботи або ж при мінусовій температурі. Крім того, важливий характер робіт і тип покриттів, за якими буде пересуватися техніка.

Можливо складські навантажувачі використовують дуже обмежений час. Іноді вони задіяні постійно: дві-три, а то і більше змін підряд. Вибираючи відповідну модель, враховувати потрібно кількість змін у добі, число годин в одній робочій зміні і, звичайно ж, інтенсивність експлуатації.

Оптимальні умови для застосування

Електронавантажувачі найкраще підходять для використання всередині складських приміщень або терміналів, так як їм потрібна періодична підзарядка акумулятора (батареї). До речі, з цієї ж причини не слід інтенсивно завантажувати їх. У ході виконання виробничого завдання оператор зобов’язаний стежити за індикатором, щоб вчасно заряджати батарею. Робити це можливо тільки в спеціально обладнаному приміщенні. Вилкові навантажувачі, оснащені АКБ, краще використовувати всередині приміщень ще й тому, що вони абсолютно нешкідливі. Тобто, шкідливих вихлопів у них немає. Крім того, в роботі вони практично не створюють шумів.

Автонавантажувачі можна експлуатувати хоч цілодобово. Отже, для інтенсивної завантаженості вони краще підходять. Правда, в недостатньо добре вентильованих приміщеннях з низькою стелею їх використовувати не можна: вихлопи можуть згубно впливати на здоров’я і самого оператора, і інших співробітників складу або терміналу.

Характеристика окремих видів техніки

Залежно від типу споживаного палива розрізняють наступні види автонавантажувачів:

 • бензинові;
 • газові;
 • газобензинові;
 • дизельні.

Зрозуміло, кожен з них володіє характерними особливостями. Найпотужнішими є, звичайно ж, дизельні агрегати. До їх безумовних переваг слід віднести економічність і нижчу вартість палива (у порівнянні з бензином). Правда, притаманні їм і деякі мінуси. По-перше, це високий рівень створюваного шуму. По-друге, досить дороге техобслуговування. Великий обертовий момент «дизелів» на низьких оборотах гарантує стабільну роботу техніки. Вона, до речі, набагато рідше глухне, а також не вимагає прогрівання. Найкраще місце для експлуатації «дизелів» — відкриті простори, в межах яких необхідне перевезення і штабелювання важких вантажів.

На відкритому повітрі краще використовувати бензинові агрегати. Правда, якщо стеля висока, а приміщення чудово провітрюється, то допускається їх експлуатація всередині складу.

Якщо говорити про плюси газових навантажувачів, то головний з них — можливість оперативного початку роботи без попереднього прогрівання, навіть якщо температура мінусова. З усіх вилочних моделей газова — найменш гучна. Висока екологічність цієї техніки зумовила її популярність в країнах Західної та деяких державах Східної Європи.

Наступний різновид навантажувачів — газобензинові. Очевидно, що мова в даному випадку йде про газову систему, встановленої в якості доповнення до бензинового двигуна. Чотирьох-восьми балонів ємністю від 30-ти до 50-ти літрів цілком вистачить на тиждень роботи. Зазвичай газобензиновий навантажувач залучаються для роботи з легкими вантажами, оскільки показник їх вантажопідйомності не перевищує 4-5 тонн. Допускається застосування даної техніки і зовні, і всередині приміщень: вміст шкідливих речовин у газовому вихлопі мінімально. До незручностей слід віднести:

 • необхідність прогріву бензинового двигуна;
 • ведення обліку відразу двох типів палива.

Враховуємо тип покриття

Як вже було сказано, тип покриття вкрай важливий при виборі підходящої моделі навантажувача. Чи буде це плитка, бетон, гравій, пісок або асфальт — шини повинні бути відповідні. Окрім типу робочої поверхні важливо також і її стан. Наприклад, для погано утрамбованого грунту або покриттів з нерівностями найкраще підходять пневмошини з поліпшеною амортизацією.

Жорсткі бандажні шини — оптимальний варіант для складів, на підлозі яких можуть зустрічатися бите скло, цвяхи, металева стружка та інші відходи виробництва.

До універсальних варіантів можна віднести суцільнолиті шини з супереластик. Вони ідеально підходять для роботи на міцних і рівних покриттях. Завдяки особливій структурі шин, порізів і проколів не стається, а удари відмінно амортизуються.

28-09-15-foto-600x400-1 (2)

І інші аспекти вибору

При покупці навантажувачів для складу потрібно враховувати всі особливості приміщень, де буде йти робота, тобто, мінімальну ширину проходів, висоту перекриттів, розміри дверей ліфтів і так далі. Володіючи цією інформацією, неважко вибрати апарат з підходящими габаритними розмірами.

Важливо також враховувати, що управління навантажувачем оператор може виконувати сидячи або стоячи. Вибирати слід найбільш підходящий варіант.

Якщо планується неспішна робота з легкими вантажами в просторах, які можна вважати вузькими, то краще зупинити свій вибір на якій-небудь триколісній маневреній моделі. А якщо потрібна висока швидкість і можливість складувати особливо важкі вантажі, то перевагу слід віддати 4-рьохколісному навантажувачу, так як він більш стійкий.

Вибір навісного обладнання

Після того, як з відповідною моделлю визначилися, потрібно підібрати навісне обладнання. Всі навантажувачі, що випускаються серійно, зрозуміло, оснащуються стандартними вилами. Крім того, окремі виробники можуть включати в комплектацію навісні балки, подовжувачі, а також інші навісні пристосування.

До найбільш затребуваним пристосуванням для підйому і штабелювання вантажів відносяться:

 • повноповороті (360 градусів) вила;
 • пристрій для зміщення вил вбік;
 • багатопіддонні захвати;
 • обертові захоплення;
 • вила телескопічного типу;
 • позиціонер вил;
 • захват для рулонів і бочок;
 • штирі;
 • захоплення з зіштовхувачем.

Численні варіанти навісного обладнання роблять вилочний навантажувач універсальним інструментом для складських і термінальних робіт.

Кнопка «Наверх»
Закрыть