Всесвіт

“Джеймс Вебб” вивчив поклади льоду в глибинах молекулярної хмари (фото+відео)

Дослідники вивчали хімічний склад молекулярних хмар до початку утворення зірок. Про результати роботи команди космічного телескопа повідомляє Європейське космічне агентство.

Міжнародна група астрономів представила результати найдокладнішого на сьогодні аналізу крижаних частинок, розташованих всередині молекулярної хмари. Спостереження космічного телескопа “Джеймс Вебб” розкривають склад і концентрацію молекул, які служать основою для майбутніх екзопланет і зірок.

Вчені досліджували холодні і щільні області молекулярної хмари Хамелеон I, що знаходиться приблизно в 500 світлових роках від Землі. Крім звичайного, звичного для Землі водного льоду, дослідники ідентифікували в космічному просторі заморожені форми великого числа різних молекул: від вуглекислого газу, аміаку і метану до метанолу (метилового спирту), найпростішої форми складної органіки.

Результати аналізу зміни спектра світла зірки NIR38, при проходженні через молекулярну хмару Хамелеон I. Зображення: NASA, ESA, CSA, and J. Olmsted (STScI), K. Pontoppidan (STScI), N. Crouzet (Leiden University), and Z. Smith (Open University)

Щобільше, дослідники виявили сліди підписів органічних молекул, складніших за метанол. Хоча поки астрофізики не змогли точно визначити, що це за молекули, але це однозначно свідчить про те, що відносно складні пребіотичні органічні молекули формуються в хмарах пилу і газу ще до народження зірок.

“Наші результати дають уявлення про початкову, темну хімічну стадію утворення льоду на міжзоряних пилинках, які надалі виростуть у камінчики сантиметрового розміру, а потім у протопланетні диски”, – говорить Меліса МакКлюр, астроном з Лейденської обсерваторії та співавтор дослідження

Лід виглядає як провали на тлі безперервного зоряного світла, відзначають вчені. У таких холодних і щільних регіонах більша частина світла від фонової зірки блокується. Щоб дослідити склад молекулярних хмар дослідникам знадобилася чутлива оптика “Джеймса Вебба”. Дослідники знаходили і вивчали молекули на основі того, як дуже слабке зоряне світло поглинається в певних інфрачервоних довжинах хвиль.

Молекулярна хмара Хамелеон I в об’єктиві “Джеймса Вебба”

Автори дослідження вважають, що результати спостереження допоможуть краще зрозуміти утворення простих і складних молекул, необхідних для створення будівельних блоків і формування жилих екзопланет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button