Земля

Бійку восьминогів вперше показали на відео (відео)

Подивіться, як восьминоги кидають пісок і каміння в сусідів. Відео зробили в австралійській бухті.

Дослідники вперше спостерігали, як головоногі молюски навмисно кидаються грудками піску, шматочками водоростей і навіть раковинами один в одного. Щоб збирати снаряди, восьминоги використовують щупальця, а для метання — струмінь води з сифона.

Сифон – трубчастий орган, який зустрічається у водних молюсків з класу черевоногих, двостулкових або головоногих. Це трубка, яка з’єднує мантійну порожнину із зовнішнім середовищем, і вона може викидати воду на високій швидкості.

Вчені зняли на відео незвичайну поведінку похмурих восьминогів (Octopus tetricus) в затоці Джервіс на південному узбережжі Нового Південного Уельсу в Австралії. Свої висновки вони опублікували в журналі PLOS One. “У деяких випадках снаряд потрапляв в іншого восьминога, рибу або камеру», — пишуть вчені.

Кредит зображення: Godfrey-Smith et al./ PLOS ONE / ілюстрації Ребекки Гелернтер

Вивчивши 24-годинний відеозапис, записаний на стаціонарні підводні камери в 2015 і 2016 роках, автори дослідження знайшли 102 випадки, коли близько 10 восьминогів підбирали і кидали різні предмети. Часто вони відлітали від метальника досить далеко.

Сміття кидали як самці (34%), так і самки (66%). У 32% випадків метання каменів і черепашок восьминоги просто чистили лігво. А ось в 17 випадках молюски закидали сміттям інших восьминогів. Іноді це було схоже на бійку, як можна помітити на відео. Поведінка восьминогів дуже нагадувала бійку людей.

Це перший випадок, коли вчені спостерігали бійку восьминогів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button