Технології

Інженери показали, як буде працювати бездротова передача енергії з космосу

На фабриці Airbus провели демонстрацію роботи системи, яка буде збирати сонячну енергію на орбіті і передавати її на Землю.

Європейське космічне агентство (ESA) оголосило про проведення першої демонстрації бездротової передачі енергії з космосу. Випробування пройшли на фабриці Airbus X-Works в Мюнхені. За допомогою мікрохвильового випромінювання зелена енергія передавалася між двома точками, що представляють «космос» і «землю», на відстань 36 м.

Для демонстрації на комплексі побудували крихітне місто. Енергія, передана без використання проводів, використовувалася для освітлення, виділення водню з води і охолодження пива з нульовим вмістом алкоголю для глядачів. Демонстрацію провели для представників бізнесу та урядів країн Європейського Союзу, які повинні прийняти рішення про підтримку цього проекту.

Для робочої версії космічної системи збору сонячної енергії ESA планує вивести на геостаціонарну орбіту супутники, які цілодобово збиратимуть енергію сонячного світла. Перетворюючи її в мікрохвилі з малою щільністю, вони зможуть передати зібрану електрику на спеціальні приймальні станції, розташовані на Землі.

Щоб генерувати потужності, достатні для промислового застосування, ці супутники повинні бути дуже великими, пояснюють в космічному агентстві. Наприклад, для виробництва потужності порівнянної з середньою атомною електростанцією розмір такого супутника повинен становити кілька кілометрів.

Вчені пропонують профінансувати дослідження в області виробництва і складання супутників на орбіті за допомогою роботів, фотогальванічні технології і формування безпечних радіочастотних променів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments