Фото

Біля узбережжя Флориди знайшли затонулі іспанські галеони (фото)


Група підводних археологів з Global Marine Exploration виявила біля узбережжя Флориди поруч з мисом Канаверал сліди трьох корабельних аварій, що сталися в XVI столітті.


Дослідникам вдалося знайти 22 гармати, які перебували на іспанських кораблях, а також мармуровий монумент, прикрашений французькою королівською лілією. За словами археологів, цей монумент був привезений на кораблі експедиції французької колоніста Жана Рібо в 1562 році.


Три бронзові гармати мали декоративні елементи. Дві з них досягали в довжину 3 метри, третя – 2 метри. За даними письмових джерел, бронзові гармати і монумент з експедиції Рібо були встановлені у форті Каролін на березі річки Сент-Джонс (зараз тут знаходиться місто Джексонвіль).


У 1565 році під час нападу іспанців на форт гармати і монумент були захоплені. В якості трофеїв їх повантажили на іспанські кораблі, однак ті потрапили в шторм і затонули. Залишки кораблів були знайдені на площі 6 на 0,8 км. Поруч були виявлені сліди ще однієї більш пізньої корабельної аварії, яка сталася в XIX столітті.


Крім трьох бронзових гармат дайвери знайшли 19 залізних гармат, 12 якорів, жорнів, розкиданих по дну баласт і снарядів. На одній з бронзових гармат були позначення, які вказували на те, що вона була відлита в 1540-х рр. під час правління Генріха II.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button