Земля

Більше 20% видів рептилій знаходяться під загрозою зникнення

Рептилії – одні з найстаріших тварин на планеті. Вони допомагають підтримувати здоров’я екосистем і надихають медичні та інженерні досягнення. Проте їхнє майбутнє не райдужне: згідно з новим дослідженням, понад 20% з них тепер знаходиться під загрозою зникнення.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature, вчені виявили, що п’ята частина всіх видів рептилій – понад 1800-знаходяться під загрозою зникнення, а 31 вид вже зник безповоротно.

Робота над цим дослідженням почалася ще в 2005 році. У ньому взяло участь близько 1000 вчених і 52 співавтори. В аналіз включили 10 196 видів.

Вчені виявили, що крокодили і черепахи належать до числа найбільш схильних до ризику видів: близько 58% і 50% оцінених знаходяться під загрозою відповідно.

Дослідники пропонують кілька стратегій для порятунку видів. По-перше, це захист земель від двох основних загроз: сільськогосподарської діяльності та урбанізації. По-друге, пильніше стежити за інвазивними видами. За словами вчених, чужорідні ссавці на островах загрожують 257 видам рептилій.

Дослідники також підкреслюють загрозу, яку представляє торгівля домашніми тваринами для черепах, в той час, як на чисельність крокодилів впливає полювання. Звичайно, зміна клімату також сильно впливає на рептилій – ці істоти вкрай чутливі до змін в навколишньому середовищі.

У висновку дослідники пишуть, що якщо всі види рептилій, яким загрожує зникнення, вимруть, постраждають і багато інших видів на планеті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button