Земля

У природі залишилося всього 500 тисяч диких слонів

Серйозна загроза зникнення нависла над найбільшими сухопутним ссавцем: африканським слоном. За даними вчених, якщо в 1970-ті роки в африканській савані було 1,3 мільйона слонів, то зараз їх загальна чисельність скоротилася до 500 тисяч.

586d7327fae9d95347cfe16e822b1af6
Основної шкоди було завдано масовим браконьєрством 1980-х років. З тих пір ситуація виправилася, однак в останні роки браконьєри знову взялися за своє. Науковці та екологи зазначають, що в 2011-2013 роках було зареєстровано велику кількість фактів незаконного вбивства слонів.

Браконьєрів у першу чергу приваблюють слонячі бивні, які є джерелом цінного матеріалу – слонової кістки. Втім, багато слонів просто загинули від рук мисливців, для яких це заняття – лише хобі. Гинуть слони не тільки від рук браконьєрів, але і в зв’язку з зміною ареалу проживання.

Читайте також: 

Частково, це дозволили обчислити спеціальні електронні чіпи, якими вчені «оснастили» слонів у 1998 році на півночі Кенії. Слони гинуть, заходячи, наприклад, зони активного видобутку корисних копалин, що охороняються армійськими загонами. Зникненням слонів переймаються багато африканських країн.

Так, уряд Кенії збирається обговорити цю проблему на 17-й зустрічі країн в рамках Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення, що відкрилася в Йоганнесбурзі (і триватиме до 5 жовтня). Кенія хоче запропонувати повну заборону на продаж слонової кістки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button