Земля

Найбільший у світі айсберг з висоти пташиного польоту

Кожні антарктичні весну і літо НАСА літає на спеціальних літаках над континентом, щоб стежити за тим, як глобальне потепління змінює його ландшафт.


Днями літак-розвідник НАСА P-3 Orion вилетів з Ушуайї, Аргентина, для обстеження шельфового льодовика Ларсена С і гігантського айсберга, який відколовся від нього, передає Mashable.

Величезна брила льоду, названа A-68, вирушила у вільне плавання на початку липня. З тих пір гігант злегка «схуд», втративши кілька більш чи менш великих шматків, але як і раніше залишається величезним.
НАСА розмістило фотографії айсберга на своїх сторінках в соцмережах. Людство вперше отримало можливість побачити об’єкт так близько — раніше його знімали тільки з супутника за допомогою спеціальних приладів.

Самый большой в мире айсберг с высоты птичьего полета
Сам айсберг не представляє небезпеки для судів. Поки він плаває в океані, як кубик льоду в склянці. Однак є ймовірність, що, порушивши шельфовий льодовик Ларсена, айсберг прискорить процес кончини крижаного щита. Це, в свою чергу, загрожує суттєвим підвищенням рівня моря.

Кнопка «Наверх»