Наука

Більше 60% досліджень про рак не вийде повторити вдруге

Автори нової роботи використовували автоматизований аналіз тексту і робота-вченого Eve, щоб напівавтоматизувати процес відтворення результатів досліджень.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Дослідники під керівництвом Кембриджського університету проаналізували понад 12 000 наукових робіт з клітинної біології раку молочної залози. Після звуження набору до 74 статей, які є найцікавішими і перспективними, автори з’ясували, що тільки менше третини — 22 статті — можна відтворити в реальному житті.

За словами авторів, успішний експеримент – це той, який може повторити вчений з іншої лабораторії за аналогічних умов. Але більше 70% дослідників намагалися і не змогли відтворити експерименти інших вчених. Більше половини не змогли відтворити частину власних експериментів. Це називається кризою відтворення експериментів.

Кілька років тому з’явився робот-вчений Eve — це комп’ютерно-роботизована система з ШІ, яка проводить наукові експерименти.

“Машини дуже важливі в наукових дослідженнях, оскільки вони точніше записують всі деталі того, що відбувається, в порівнянні з людиною”, – говорить Росс Кінг, професор з Кембриджського факультету хімічної інженерії

Кінг та його колеги з Великобританії, США та Швеції розробили проєкт, який використовує комбінацію штучного інтелекту та робототехніки: він спрямований на те, щоб допомогти подолати кризу відтворюваності. Система аналізує наукові статті і намагається відтворити експерименти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button