Наука

Фастфуд може бути причиною “епідемії” аутоімунних захворювань

Фахівці з Інституту Френсіса Кріка, Великобританія, вважають, що продукти з високим ступенем перероблення (гамбургери, нагетси, ковбаси) призводять до зростання числа аутоімунних захворювань по всьому світу.

Image by DanaTentis from Pixabay

Аутоімунні захворювання, включаючи запальні захворювання кишечника, діабет першого типу, ревматоїдний артрит і розсіяний склероз, розвиваються через те, що організм атакує власні тканини і органи.

За словами Джеймса Лі та Кароли Вінуес, авторів роботи, близько 40 років тому в західних країнах спостерігалося зростання випадків аутоімунних захворювань, і зараз ця тенденція проявляється в країнах, де раніше ніколи не спостерігалося багатьох з цих станів. За даними дослідників, деякі люди, що живуть на заході, зараз борються з більш ніж одним аутоімунним захворюванням одночасно. А на Близькому Сході і в Азії спостерігається зростання числа випадків запальних захворювань кишечника.

Вінуеса і Лі прагнуть точно визначити причину різних типів захворювань, на цей час вони пов’язують їх з дієтою, оскільки «генетика людини не змінилася за останні кілька десятиліть, а значить, щось сталося в зовнішньому світі». 

Аналізуючи зміни в навколишньому середовищі, вчені помітили, що однією зі зростаючих тенденцій на Близькому Сході і в Азії є збільшення числа “західних” продуктів. “У фастфуді відсутні деякі важливі інгредієнти, такі як клітковина, і дані свідчать про те, що ця зміна впливає на мікробіом людини», — пояснила Вінуеса. “Ці зміни в мікробіомі викликають аутоімунні захворювання”

Автори дослідження відзначають, що кожен організм індивідуальний, і, безумовно, існує багато причин розвитку аутоімунних захворювань. “Якщо у вас немає певної генетичної схильності, ви не обов’язково захворієте на аутоімунне захворювання, з’ївши безліч БІГ-маків. Однак загальна тенденція повинна насторожувати нас”, – пишуть дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button