Здоров'я

Біорозкладаний пластир – нова і більш ефективна вакцина від грипу

Розроблено біорозкладаний пластир з мікроголками, який збільшує ефективність вакцини проти грипу. На мікроголки наноситься гібридний білок, потім вони швидко розчиняються в організмі і вводять вакцину.

Згідно з дослідженням, проведеним Університетом штату Джорджія, щеплення з використанням біорозкладаного пластиру з мікроголками збільшують ефективність вакцини проти грипу, пише Phys.org.

Дослідницька група лікаря Баочжона Ванга створила гібридний білок 4M2e-tFliC з чотирма різними послідовностями пептидів M2e з чотирьох різних підтипів грипу. Білок також містить флагеллін FliC — пептид, який діє як сильний каталізатор при введенні разом з іншими антигенами або сторонніми речовинами, які викликають імунну відповідь в організмі.

У співпраці з доктором Марком Праушніцем з Технологічного інституту Джорджії вчені помістили білок в біорозкладаний пластир на мікроголки. Ці крихітні голки швидко розчиняються і вводять в організм вакцину. Дослідники виявили, що миші, які отримували нову вакцину, були краще захищені від грипу, ніж ті, які отримували звичайну щеплення.

В минулому році міжнародна група вчених розробила універсальну вакцину від грипу, яка не допустить настання пандемій. Крім того, дослідники використовують великі дані, щоб визначити, які білки сприяють поширенню вірусу грипу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button