Ґаджети

Bluetooth вперше використовували для виявлення і відстеження смартфона

Дослідники вперше продемонстрували можливість ідентифікації та відстеження користувача смартфона на основі Bluetooth-сигналу. Технологія дозволяє визначити майже 50% унікальних пристроїв.

Через виробничі дефекти обладнання Bluetooth-сигнал конкретного пристрою має унікальний “відбиток”. У роботі, представленій на конференції IEEE Security & Privacy, інженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго показали, що цю особливість можна використовувати, щоб ідентифікувати і відстежити конкретний смартфон.

Дослідники пояснюють, що всі бездротові пристрої мають невеликі унікальні виробничі дефекти апаратного забезпечення. Це побічний ефект виробничого процесу. Недосконалості обладнання призводять до унікальних спотворень сигналу, які можна використовувати в якості «відбитків пальців» смартфона.

Попередні дослідження показали, що подібний слід формує WiFi-сигнал. Для його ідентифікації використовується довга послідовність, звана преамбулою. Такий метод, як відзначають автори роботи, не підходить для ідентифікації Bluetooth-сигналу: у нього занадто коротка преамбула.

Замість цього дослідники розробили новий метод, який аналізує весь сигнал Bluetooth. Створений алгоритм використовує два параметри сигналу: зміщення несучої частоти і зміщення i/Q сигналу. В результаті програма з високою точністю визначає пристрій.

“Це важливо, тому що в сучасному світі Bluetooth є більш серйозною загрозою, ніж WiFi, оскільки це популярний і безперервний бездротовий сигнал, що випромінюється всіма нашими особистими мобільними пристроями”, – говорить Нішант Бхаскар, співавтор дослідження

У серії експериментів програмісти перевірили свій метод відстеження. За допомогою алгоритму дослідники однозначно ідентифікували 47% з 647 мобільних пристроїв відвідувачів громадського коридору в університетському кампусі. Після цього розробники влаштували справжнє “стеження”: датчики, встановлені біля дверей, зафіксували інформацію про час приходу і відходу добровольця з дому.

Зараз вчені працюють над технологією, яка буде приховувати «відбитки пальців» Bluetooth за допомогою цифрової обробки сигналу в прошивці пристрою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button