Технології

Bombardier працює над прототипом літака зі “змішаним крилом” (фото+відео)

Компанія будує другий прототип “Екоджета” і заявляє, що новий літак “скоротить викиди” на 50%. З технічної точки зору це практично нереально без відходу від гасу. Ймовірно, мова йде про перехід на інші види палива.

На зображеннях “Екоджета” легко розглянути розвинені закінцівки крила. З аеродинамічної точки зору подовжене крило краще звичайного крила з закінцівками. Раз закінцівки є, значить, Bombardier використовує не цілком вуглепластикове крило, як на МС-21, а звичайне крило з металів, з яким подовжене крило виходить занадто важким / ©Bombardier

Представники канадської компанії Bombardier заявили, що перейшли до тестування другого прототипу свого бізнес-джета «Екоджет», що відрізняється від звичайних літаків формою фюзеляжу. Така конструкція називається “змішане крило”: фюзеляж істотно сплощений і створює помітну частину підйомної сили літака в цілому. Раніше компанія випробувала перший, сильно зменшений за розмірами щодо реальної машини, прототип “Екоджет”.

Bombardier поки не поширюється про конкретні параметри новинки, за винятком тези, що «викиди» будуть на 50% менше, ніж у сьогоднішніх літаків. Скоротити викиди шкідливих мікрочастинок практично неможливо. Бізнес-джет навіть зі змішаним крилом не настільки об’ємний, щоб мати достатньо рідкого водню для далеких перельотів – баки для рідкого водню повинні бути в чотири рази більше гасових.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button