Наука

150-річна таємниця дивних фігурок часів палеоліту нарешті розгадана (фото)

Незвичайні фігурки знаходили на різних палеолітичних стоянках у Франції. Раніше вчені вважали, що це могли бути прикраси або застібки для одягу.

Загадкові C-образні різьблені фігурки часів палеоліту, які знайшли у Франції, ставили вчених в глухий кут понад 150 років. Новий експеримент, який дослідники провели з цими артефактами, допоміг розкрити їх призначення — їх прикріплювали до рогів тварин, щоб поліпшити атлатль.

Атлатль або списометальник — найдавніше метальне пристосування, призначене для метання легких списів, іноді оперених. Метання дротика за допомогою списометальника значно збільшувало дальність і силу кидка. Використовувалася з епохи пізнього палеоліту.

Перше відкрите кільце виявили серед артефактів верхнього палеоліту в печері Ле-Плакар на південному заході Франції в 1870-х роках. Відтоді було знайдено ще 10 штук, все у Франції, а також одна «заготівля» — незамкнуте кільце, яке було в процесі вирізання, але все ще прикріплено до решти роги.

Зображення надано Джастіном Гарнеттом

Відкрите кільце являє собою дугу висотою трохи більше 3 см і довжиною близько 5 см. На кожному з двох кінців є горизонтальний язичок, який надає йому форму грецької букви омега. Раніше археологи припустили, що кільця могли бути прикрасою або застібкою для одягу.

Результати дослідження опубліковані в Journal of Paleolithic Archeology.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button