Екологія

Будинок-дракон живиться енергією землі

На схилі гори неподалік від Гранади з’явився зловісний будинок у вигляді голови дракона. Дітище мадридських архітекторів Пабло Гіла і Хайме Бартоломе з бюро GilBartolomе викликало багато суперечок в архітектурному середовищі. Джерелом натхнення для них послужили роботи Антоніо Гауді, і тому свою будівлю автори називають «сучасною гаудінською печерою».

Двоповерховий будинок врізаний в крутий схил скелі (42 градуси ). В ньому знаходиться простора вітальня і спальні. Будівля має подвійний чохол з повітряною кишенею шириною 40 см, що тягнеться по всьому периметру житлових приміщень. Тут повітря нагрівається від землі, яка має постійну температуру 19,5 градуси. Нагріте в кишені повітря йде на обігрів, охолодження і вентиляцію будівлі.

6f0df8a18196dfaca2925d1d54dfef61

Дах-фасад дракона зроблений з двох бетонних оболонок завтовшки 7 см кожна. Між ними знаходиться 40-сантиметровий шар ізоляції. Завдяки цим будівельним прийомам архітекторам вдалося створити «самодостатнього дракона» — протягом усього року будівля не потребує примусового обігріву та вентиляції.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть