Екологія

Як відбувалася зміна клімату: візуалізація

Зміна клімату відбувається навколо нас, але усвідомити реальність цього процесу, який набирає величезні масштаби по всьому світу і протягом багатьох поколінь, — складно. Однак якщо перед вашими очима є переконлива візуалізація, повірити в те, що світ нагрівається, — набагато простіше. На щастя, один небайдужий кліматолог зі здібностями до дизайну підготував діаграми, які наочно показують, як глобальне потепління впливає на Землю.

Раніше в цьому році Ед Хокінс, кліматолог з Університету Редінга (Великобританія), створив чарівну візуалізацію, яка показала, як прискорюється глобальне потепління.

Зараз Хокінс розповів історію планетарних хвиль тепла, використовуючи техніку маленьких панелей, щоб створити 167 мініатюрних карт. Отримавши дані від Метеослужби Великобританії за період з 1850 по 2016 рр., Хокінс наніс на карту щорічні температурні аномалії Землі.

На перший погляд, візуалізація виглядає як пастельний етюд у синіх і червоних тонах. Явний тренд до потепління помітний з плином часу і особливо в останні кілька десятиліть.

6311ea38d5d664c352af057f3f51a240

Недолік даних на ранньому етапі спостережень (зазначено сірим) говорить про обмежену кількість метеорологічних станцій до XX століття. Вступ Ель-Ніньо в активну фазу відображається появою плями в екваторіальній частині Тихого океану, яке після сходить нанівець.

«Моя попередня робота допомогла повідомити, що земна куля в цілому нагрівається, — говорить Хокінс. — Маленькі панелі підкреслюють, що теплішає майже кожен регіон, а це робить зміну клімату важливим для кожного».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button