Головна / Відео / Будинок, який повертається до сонця (відео)

Будинок, який повертається до сонця (відео)

Комплектуючи свій будинок сонячними батареями, власник отримує безкоштовне світло. І це добре. Погано, що панелі не весь день рівномірно отримують заряд від світила і дуже залежать від кута падіння світла і місця, де їх встановлюють. Над цією проблемою працювали багато архітекторів, поки просто не винайшли будинок, який може обертатися за сонцем.

Будинок отримав назву Casas Em Movimento (CEM), що означає «будинок в русі». Він в змозі забезпечити найбільш ефективне використання сонячних променів, просто розвертаючись у бік сонця по небу, від зорі до самого заходу на 180 градусів.

Самим домовласникам, звичайно, не обов’язково в цей час пересувати всередині будинку речі. Рухається тільки дах будинку, в який вбудовані сонячні батареї. А фактично скляний корпус обертається лише навколо своєї осі, не створюючи незручних нахилів. Зате всередині будинку все працює завдяки альтернативному джерелу енергії, і можна забути про електромережі.

Обертовий будинок винайдений в Португалії в університеті Порту групою архітекторів-викладачів. Звичайно, перший побудований CEM використовується університетом для наочної демонстрації можливостей даної технології. Його звели на пляжі біля університету, і там читають лекції самі викладачі, що зконструювали будинок.

За замовчуванням рух будинку відбувається автоматично. Від 9 до 12 годин він ловить сонце. Також будинком можна управляти за допомогою мобільного інтерфейсу, щоб розташувати його так, як потрібно в даний момент власнику. Щоб вибрати свій вигляд, наприклад. Повний поворот може бути зроблений за 12 хвилин.

Дах будинку повертається майже на 60 градусів, щоб краще ловити прямі сонячні промені. Це дозволяє йому не тільки успішно працювати в літній час, але і мінімізувати втрати в зимовий період.

Будинок здатний виробляти до 25 000 кіловат-годин електроенергії в рік. CEM не вимагає бетонного фундаменту для установки і тому легко транспортується і розгортається. Кабелі та сантехніка розгорнуті всередині будинку під сходами і легко монтуються.

Перший прототип Casas Em Movimento був продемонстрований на Solar Decathlon Europe в 2012 році, а другий був побудований в минулому році. Фірма в даний час планує комерціалізувати технологію і обіцяє демонстрацію в травні.

Натхнення: greenevolution.ru

 
comments powered by HyperComments