Всесвіт

“Будівельні блоки” життя можуть формуватися в екстремальних умовах космосу

Дослідники довели можливість утворення пептидів з амінокислот у відкритому космосі.

Хіміки з Ліонського університету та Університету Інсбрука показали, що одна з найпростіших амінокислот — гліцин — може утворювати абіотичні пептидні ланцюги в екстремальних умовах космічного простору. Це свідчить, що молекули, необхідні для виникнення життя, могли сформуватися в космосі і потрапити на Землю разом з астероїдом або метеоритом.

Гліцин – найпростіша органічна амінокислота. Попередні дослідження показали, що вона зустрічається не тільки на Землі, але і у відкритому космосі. Наприклад, сліди гліцину виявили в хмарі з пилу і газу, що оточує ядро комети 67P / Чурюмова-Герасименко. Крім того, моделювання показало, що ця амінокислота утворюється в щільних міжзоряних хмарах задовго до того, як вони перетворюються на нові зірки та планети.

Утворення пептидного ланцюга з амінокислот є ключовим етапом у виникненні життя: безліч амінокислот, пов’язаних пептидним зв’язком, формують білки. У своїй роботі дослідники моделювали екстремальні умови космосу, в якому знаходиться кілька молекул гліцину.

Хіміки продемонстрували в експерименті, що кластери молекул гліцину при подачі енергії, відповідної впливу космічних променів, проявляють полімеризацію. Для початку реакції досить кластера, що об’єднує дві молекули гліцину, при цьому утворюється дипептид і молекула води. Аналогічним чином при з’єднанні дипептида і амінокислоти формується ланцюжок з трьох «блоків».

“Ми показали, що утворення пептидного ланцюга відбувається за допомогою мономолекулярних реакцій у збуджених кластерних іонах без необхідності контакту з додатковими речовинами, такими як пил або лід”, – говорить Мішель Фарізон, співавтор дослідження з Ліонського університету

Перший крок до зародження життя може відбутися у вкрай малоймовірних космічних умовах, відзначають автори роботи. Подальші дослідження допоможуть краще зрозуміти походження життя на Землі та можливості існування позаземних організмів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button