Всесвіт

Телескоп “Джеймс Вебб” шукає позаземне життя на планеті розміром з Землю

Завдяки телескопам наступного покоління, таким як “Джеймс Вебб”, дослідники скоро зможуть вимірювати хімічний склад атмосфери будь-якої планети і шукати на ній позаземне життя.

Фото WASP-96b: exoplanets.nasa.gov/exoplanet-catalog/5152/wasp-96-b/

Щоб виявити тонкі зміни в світлі, що виходить від потенційно населеної екзопланети, потрібен неймовірно потужний телескоп. На цей час єдиний пристрій, який може це зробити — Вебб.

У липні 2022 року телескоп вивчив спектр екзопланети – газового гіганта WASP-96b. Спектр показав наявність води і хмар, але на такій великій і гарячій планеті, як WASP-96b, навряд чи може бути життя.

Проте ці ранні дані показують, що Вебб може виявити слабкі хімічні сигнатури у світлі, що походить від екзопланет.

У найближчі місяці “Джеймс Вебб” збирається вивчити об’єкт TRAPPIST-1E – це потенційно придатна для життя планета розміром з Землю. Вона розташована всього в 39 світлових роках від нас.

Фото TRAPPIST-1E: exoplanets.nasa.gov/exoplanet-catalog/3453/trappist-1-e/

Вебб може шукати біосигнали, вивчаючи планети, коли вони проходять перед своїми зірками-господарями. Так можна вловити зоряне світло, яке просочується через атмосферу планети. Але “Джеймс Вебб” не був призначений для пошуку життя, тому телескоп може детально вивчити лише кілька найближчих потенційно населених світів.

Він також може виявити тільки зміни атмосферних рівнів вуглекислого газу, метану і водяної пари: певні комбінації цих газів вказують на наявність життя. Але Вебб не в змозі виявити присутність незв’язаного кисню, який є найсерйознішою біосигнатурою.

В цей час також будуються три величезних наземних телескопи, які зможуть шукати біосигнали: Giant Magellen Telescope, the Thirty Meter Telescope і The European Extremely Large Telescope.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button