Земля

Через 20 років температура повітря в Африці і на Близькому Сході підніметься до 60 ° C

З другої половини XX століття температура в Африці і на Близькому Сході підвищиться до екстремального рівня, згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Climate and Atmospheric Science.

Нове міжнародне дослідження Центру досліджень клімату і атмосфери (CARE-C) Кіпрського інституту й Інституту хімії Макса Планка пророкує, що ігнорування сигналів про зміну клімату призведе до екстремальних і небезпечним для життя хвилях тепла в регіоні. Така незвичайна спека буде мати серйозні наслідки для жителів району MENA – Middle East and North Africa Region – Північної Африки і Близького Сходу.

Ці події будуть пов’язані з надмірно високими температурами до 56 ° C і вище в міських умовах і можуть тривати по кілька тижнів, будучи потенційно небезпечними для життя людей і тварин, навіть таких стійких до високих температур, як верблюди.

У другій половині століття близько половини населення MENA, або приблизно 600 мільйонів осіб, може піддатися таким щорічно повторюваним екстремальним погодним умовам, які вплинуть на здоров’я, сільське господарство і біорізноманіття.

У своїй роботі вчені використовували перший у своєму роді багатомодельний ансамбль кліматичних проєкцій, розроблений спеціально для географічної області MENA. Потім дослідники спрогнозували майбутні спекотні періоди й охарактеризували їх за допомогою індексу магнітуди теплової хвилі. Він дозволяє кількісно оцінити інтенсивність окремих подій, враховуючи як їх тривалість, так і саму температурну аномалію.

Такі докладні дослідження щодо зменшення масштабу в цьому регіоні були відсутні. Наукове співтовариство, яке займається моделюванням регіонального клімату, в основному зосереджено в Європі і Північній Америці. Для вивчення наслідків зміни клімату в Середземноморському і Південно-африканському регіоні відзначається лише невеликий інтерес і недостатнє фінансування.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button