Земля

Навіщо в Австралії проводять День вигнання жаби?

Навесні австралійці проводять день відлову і вигнання жаб – масову акцію зі знищення отруйної очеретяної жаби, або жаби-ага. Причина – амфібії, які надмірно розплодилися, всерйоз загрожують біологічному різноманіттю континенту.

Земноводні були завезені в Австралію в 1930-ті роки для боротьби з жуками, що поїдають цукровий очерет. Через відсутність природних ворогів вони швидко розплодилися і поширилися по континенту, перетворившись із рятувальників на шкідників. Крім того, жаби виявилися живучими особинами, вони вміють виживати в несприятливих умовах: легко переносять температури від +5° до +40°, можуть мешкати в солонуватих водах гирла річок по узбережжю і на островах, здатні витримати втрату запасів води до 50 % від маси тіла.

За літо самка відкладає до 30 000 ікринок, хоча до репродуктивного віку доживає менше 1%. Тим не менш, вже сьогодні чисельність жаб перевалила за 200 млн. Як ікринки, так і пуголовки ага, не кажучи вже про дорослих особин, отруйні для більшості тварин і для людей. Виділення шкірних залоз ага традиційно використовувалися місцевим населенням Південної Америки для змочування наконечників стріл.

В даний час жаби-ага справляють дуже негативний вплив на фауну Австралії. Вони розоряють пасіки, знищуючи медоносних бджіл. Їх жертвами стають місцеві види амфібій, ящірок і рідкісні популяції ендеміків, в їх числі – зникаючі дрібні сумчасті. Місцеві мешканці виявилися безсилими до отрути ага.

Дієвих методів боротьби з земноводними поки що не розроблено, хоча є різноманітні пропозиції. Поки ж мешканці поступають таким чином. В один з весняних днів в Австралії проходить захід під назвою Toad Day Out – день їх вигнання або знищення. Найгуманнішим визнаний збір ікри у водоймах. Далі — удушення вуглекислим газом в пластикових пакетах. Місцеві жителі відловлюють амфібій, відносять їх на спеціальні пункти знищення, де фахівці умертвляють тварин, після чого утилізують останки, щоб ними не отруїлися падальщики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments