Всесвіт

Через 6-7 млрд років випромінювання від Сонця розкрутить і розірве всі великі астероїди

Через 6-7 млрд років випромінювання від Сонця розкрутить і розірве всі великі астероїди. Це відбудеться на останньому етапі життя зірки, йдеться в дослідженні вчених з Уорікського університету, опублікованому в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Червоний гігант — це проміжна стадія існування зірки. Коли Сонце вичерпає запаси ядерного палива, воно збільшиться і стане величезним червоним гігантом, а потім скине зовнішні шари. Коли цей процес завершиться, від Сонця залишиться тільки невелике надщільне ядро, яке астрономи називають білим карликом.

У процесі становлення червоним гігантом випромінювання Сонця зросте багаторазово — в результаті цього процесу виникне YORP-ефект. Він полягає в тому, що при нагріванні поверхні астероїда сонячними променями вдень і охолодженням вночі, об’єкт поступово сходить зі своєї орбіти і починає швидко обертатися навколо своєї осі, якщо форма цього об’єкта далека від сферичної.

Дослідники побудували модель, щоб перевірити, як YORP-ефект позначиться на астероїдах під час перетворення Сонця в червоного гіганта. Моделювання показало, що в міру старіння світило буде світити яскравіше, YORP-ефект різко посилиться, що призведе до катастрофічних наслідків для Головного поясу астероїдів. До подібних наслідків перетворення Сонця в червоного гіганта призведе і для астероїдів, розташованих в десятки разів далі від зірки, ніж Нептун і Плутон.

«Сила цього ефекту для зірок завбільшки із Сонце повинна бути особливо великою. Всі аналоги нашого головного поясу астероїдів будуть повністю знищені, причому це відбудеться через дуже короткий час, менше мільйона років. І єдиною причиною масового зникнення всіх астероїдів буде світло, що виробляється цими світилами», – зауважує Дімітрі Верас, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button