Технології

Через п’ять років в США з’явиться літаюче таксі

На сьогодні компанія Lilium привернула 391 мільйон доларів, що робить її одним з найбільш фінансованих проєктів EVTOL (електричний літак вертикального зльоту і посадки), а значить, проєкт повинен вийти дійсно цікавим

Через п’ять років у Флориді почне свою роботу безпілотне літаюче таксі! Створенням парку повітряного транспорту займається стартап Lilium. Представники компанії заявили, що перший порт Vertiport з’явиться в Орландо і стане кроком у бік створення цілої мережі.

Vertiport буде працювати в якості пасажирської станції, на якій люди будуть сідати в літаюче таксі. Повністю електричний літак зможе перевозити п’ять пасажирів на відстань до 300 кілометрів. Як відзначають автори проєкту, такий вид транспорту помітно скоротить час на дорогу. Наприклад, багато людей часто відправляються з Орландо в Тампа у справах, на машині вони добираються за 1,5 – 2 години, а на літаючому таксі вони зможуть робити це лише за 30 хвилин!

Проєкт підтримала влада Орландо, а також місцевий девелопер Tavistock. Мер Орландо Бадді Дай сказав: «Я дуже радий нашому унікальному партнерству в розширенні безпечних, ефективних і екологічно чистих транспортних можливостей в одному з найбільш швидкозростаючих регіонів країни».

Представники Lilium кажуть, що вони не збираються зупинятися на розвитку подібної транспортної інфраструктури лише для Флориди. Компанія вже розробила ряд стандартизованих конструкцій Vertiport, які можуть бути зібрані на будь-яких порожніх майданчиках. Такі міні-порти можуть бути інтегровані в чинну інфраструктуру будь-якого міста.

Незважаючи на те, що програма льотних випробувань Lilium була відкладена через пожежу в березні, який знищив її перший повномасштабний прототип, компанія планує запустити службу літаючого таксі вже в 2025 році.

За даними консалтингової компанії Roland Berger, в цей час у світі здійснюється близько 100 проєктів з розробки електричних машин вертикального зльоту і посадки.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button