Фото

У Дубліні зведуть дерев’яну вежу на фундаменті старого млина

Архітектори вирішили перетворити дах старовинного промислового млина на набережній в високу дерев'яну вежу

Колись дерев’яні хмарочоси висміювалися як смертоносні пастки з-за надзвичайної вразливості до пожеж. Однак сучасні технології дозволили зводити високі дерев’яні вежі в містах по всьому світу. Тепер і Дублін зможе похвалитися колоритною висоткою з дерева.

Dock Mill – це архітектурний проєкт на базі промислового млина XIX століття, розташованій на набережній столиці Ірландії. Він буде складатися з початкового млина, висота якого становить 22 м, на даху якого зведуть дерев’яну вежу-надбудову. Вона буде складатися зі збірних панелей CLT, завдяки чому будівля виросте ще на 50 м.

Для порівняння: одна тільки дерев’яна вежа буде вище 25 King, найвищої дерев’яної споруди Австралії, і трохи нижче канадської Brock Commons, яка недавно вважалася найвищою дерев’яною баштою в світі. Проте, світовим рекордсменом все ж залишиться норвезька вежа Mj?st?rnet  – її висота становить 85,4 метра.

Urban Agency Майбутня вежа з висоти пташиного польоту

В інтер’єрі старого млина розмістяться житлові квартири. Будівля знаходиться в поганому стані, тому Urban Agency освіжить обстановку і поліпшить під’їзд за допомогою нового променаду. А ось інтер’єр вежі буде відданий під офісні приміщення, за винятком двох верхніх поверхів, де розміститься зимовий сад. На додаток до використання деревини, отриманої з екологічно чистих джерел, компанія розглядає сонячні панелі як потенційне джерело енергії.

Urban Agency Інтер’єри верхніх поверхів

«Використання деревини, отриманої з екологічно чистих джерел, дає велику перевагу. Її легка вага спрощує транспортування, знижує вуглецевий слід будівлі й дозволяє виробляти збірні конструкції за межами будівельного майданчика для менш руйнівного процесу будівництва в щільній міській забудові портових територій. Крім того, її легкість і міцність на розрив роблять деревину ідеальним рішенням для будівництва вежі », – пояснює агентство Urban Agency, що базується в Дубліні.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button