Наука

Чому нормальна температура тіла людей зменшується

Відомо, що нормальна температура тіла становить 36,6°C. Але дослідження показують, що в різних популяціях ця величина поступово знижується протягом століть. Чи Нормально це?

Температура тіла – один з найважливіших показників, який може багато чого сказати про здоров’я людини. Тіло здорової людини зазвичай розігрівається до 36,6°C. Принаймі, так вважається. Вперше стандарт температури тіла ввів німецький лікар Карл Вундерліх в 1867 році після того, як виміряв температуру 25 000 осіб. Тоді він повідомив про те, що “нормою” є температура в 37°C.

Проведений в 2017 році аналіз 35 000 людей у Великобританії показав, що середня температура тіла здорових людей сьогодні становить 36,6°C. Але аналіз Вундерліха і сучасне дослідження мали величезний набір даних. З точки зору статистики, це не може бути помилкою.

Одне з пояснень такого явища – поліпшення гігієни. З ростом рівня гігієни люди все рідше хворіють на інфекції, що викликають підвищення температури. При частих зараженнях організм може пристосовуватися до патогенів і постійно підтримувати вищу температуру тіла. Один з доказів цієї гіпотези вчені отримали завдяки популяції аборигенів в джунглях Амазонки.

Лікарі працювали з цим народом, надаючи їм необхідну допомогу і покращуючи умови життя. Протягом двох десятиліть вчені спостерігали за зміною стану жителів цього народу. Коли дослідники почали аналізувати температуру тіла, виявилося, що буквально за 16 років цей показник зменшився з середнього значення в 37°C до приблизно 36,5°C.

Згідно з іншою точкою зору, сьогодні нашому організму просто не потрібно виробляти таку велику кількість тепла, щоб зігрітися. Тому температура тіла знижується, щоб не змушувати організм витрачати більше енергії, ніж необхідно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments