Наука

Білл Гейтс і Джефф Безос профінансують «перший комерційний нейроінтерфейс» (відео+фото)

Фонди Gates Frontier і Bezos Expeditions інвестують $75 млн в компанію Synchron. Угода стала частиною фінансування серії  “C” на розвиток бізнесу. Загальна сума фінансування, залученого компанією з моменту заснування, склала вже $ 145 млн. Отримані кошти підуть на підтримку і просування розробки першого продукту платформи Synchron — нейроінтерфейсу мозок-комп’ютер Synchron Switch, а також для початку основного клінічного випробування.

Нейроінтерфейс Synchron Switch. Відео: Synchron

Мозковий комп’ютерний інтерфейс Synchron Switch призначений для виявлення і бездротової передачі рухових намірів з мозку. Це поверне можливість важко паралізованим пацієнтам керувати особистими пристроями за допомогою функції “вкажи і клацни” без допомоги рук. Пристрій імплантується в кровоносну судину на поверхні моторної кори головного мозку через яремну вену за допомогою малоінвазивної ендоваскулярної процедури, відзначають в компанії.

Нейроінтерфейс Synchron Switch. Зображення: Synchron

Компанія Synchron отримала дозвіл від управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) на проведення клінічних випробувань за участю людей ще в липні 2021 року, обігнавши основного конкурента — Neuralink Ілона Маска. Завдання першого дослідження полягало в тому, щоб імплантувати пристрій під назвою Stentrode в мозок, щоб паралізовані пацієнти могли керувати курсором «силою думки».

Ми маємо можливість забезпечити перший у своєму класі комерційний інтерфейс мозок-комп’ютер. Проблема паралічу набагато серйозніша, ніж люди думають. У 100 млн осіб у всьому світі вражена робота верхніх кінцівок. Том Окслі, доктор медичних наук, генеральний директор і засновник Synchron


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button