Всесвіт

Чому Земля – клітка для людства

Космічні подорожі не зможуть тривати довго, оскільки мікрогравітаційне середовище надає дуже великий вплив на фізіологію людини, приводячи до серйозних клінічних захворювань.

NASA

Мікрогравітація викликає ряд серйозних захворювань. Зокрема, порушується цілісність міцного клітинному бар’єру, яким вистелений наш кишечник. Цей бар’єр запобігає потраплянню бактерій, грибків і вірусів з кишечника в організм людини. Синдром дірявої кишки (проникного кишечника або роздратованого кишечника) може значно збільшити ризик виникнення інфекцій та запалень, целіакії (порушення травлення), діабету 1 типу і захворювань печінки.

Також мікрогравітація послаблює імунну систему людини й сприяє розмноженню кишкових хвороботворних бактерій, таких як сальмонела.

Тобто мікрогравітаційне середовище робить епітеліальні клітини менш стійкими до впливу агента, який послаблює бар’єрні властивості цих клітин, і дефект зберігається до 14 днів після повернення на Землю.

Бар’єрна функція кишкового епітелію має вирішальне значення для підтримки кишечника в здоровому стані. Проникність ж може привести до витоку небажаних речовин і бактерій в організм.

Але це не остаточне “ні”. Знання небезпеки допоможе краще підготуватися до тривалих космічних подорожей і колонізації, в ході яких вплив харчового патогену може привести до більш серйозних патологій, ніж на Землі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button