Всесвіт

Загадка зірки Росс 128: три версії походження дивних сигналів

Зірка Росс 128, що знаходиться від нас на відстані 11 світлових років, поводиться дивно, і астрономи намагаються з’ясувати, що відбувається.

Астрономів дивують сигнали, що йдуть від зірки Росс 128, яка знаходиться в 11 світлових роках від Землі. Ці сигнали спостерігаються на вищих частотах, ніж звичайний радіосигнал від зірки, і поширюється в усіх напрямках. Їх структура, сталість і нерухомість показують, що вони не можуть виходити від навколоземних супутників.

Росс 128 – це активна спалахуюча зірка, і поки ці спалахи є головною гіпотезою того, що з нею зараз відбувається. Правда, є одне але: сигнал не схожий ні на один спалах з тих, що досі фіксували астрономи, через те, що вся активність зірки йде на значно нижчих висотах.

Тобто поки вчені вважають, що новий сигнал — ознака нового класу зоряного спалаху.

Є ще пара гіпотез, і обидві вони базуються на припущенні, що сигнал йде не від Росс 128. За однією з версій, в зоні присутній ще одне джерело сигналу, наприклад, фонова зірка. За іншою, причина аномалії — це супутник на високій орбіті. Це може пояснити, чому сигнал не рухається (як було б у випадку супутника ближче до землі), але ось його частоту не прояснює взагалі.

І так, є ще одне пояснення, яке поки не скинуто з рахунків. Абель Мендес, директор Лабораторії населеності планет в Аресібо, коментує: «Нам потрібно відкинути всі інші ймовірності, перш ніж переходити до інопланетян, але поки нічого напевно сказати не можна».

Але навіть якщо це не прибульці, то в будь-якому випадку перед нами абсолютно новий тип активності червоного карлика, яким є Росс 128, що саме по собі абсолютно унікальне явище.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button