Всесвіт

Астрономи знайшли найближчий позагалактичний радіоспалах

Астрофізикам вдалося виявити місце розташування джерела швидкого радіоспалаху, який отримав назву FRB 20200120E.

Новий радіоспалах розташований на відстані 11,7 мільйона світлових років: раніше так близько ці об’єкти не фіксували. Він в 40 разів ближче, ніж інші відомі позагалактичні сигнали. І він виходить з дивного місця – абсолютно не звідти, звідки можна було б очікувати сигналу від зірок типу FRB, зі скупчення дуже старих зірок.

Швидкі радіоспалахи, від англ. Fast Radio Bursts (FRB) – реєстровані радіотелескопами поодинокі радіоімпульси невідомої природи тривалістю кілька мілісекунд.

У новому дослідженні автори доводять, що FRB 20200120E дійсно відбувається з кульового скупчення M81, тобто механізм утворення швидких радіоспалахів ширший, ніж припускали раніше.

“Оскільки в таких кульових скупченнях перебувають старі зоряні популяції, ця асоціація кидає виклик моделям FRB, які використовують магнетари, сформовані в надновій з колапсом ядра, як джерело випромінювання FRB”, – говориться в тексті статті

Автори припустили, що джерелом радіоспалахів може бути не магнетар, а рентгенівська подвійна система з малою масою, така як білий карлик і нейтронна зірка або нейтронна зірка і екзопланета.

Оскільки кульові скупчення дуже щільні, зірки в них можуть взаємодіяти і навіть стикатися одне з одним, створюючи такі об’єкти, як рентгенівські подвійні системи з малою масою і пульсари.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button