Людина

Чому люди стають красивішими після алкоголю

Більшість людей, які вживають алкоголь, знають: чим більше випити, тим красивішими та привабливішими стануть всі навколо. Вважається, що п’яна людина просто стає менш розбірливим і більш збудженим. Чи справді це так? Або у феномена «пивних окулярів» є інші причини?

Зображення Thorsten Frenzel з сайту Pixabay

Дослідження, опубліковане в Society for the Study of Addiction, показало, що чоловіки й жінки, які вживали помірну кількість алкоголю, знаходили обличчя представників протилежної статі на 25 відсотків більше привабливими, ніж їх тверезі однолітки.

Інше дослідження, проведене в Брістольському університеті за участю 84 студентів коледжу, показало, що люди ставали на 10 відсотків привабливіше лише через 15 хвилин після вживання двох келихів пива. Ефект не обмежувався тільки протилежною статтю серед гетеросексуальних добровольців, набраних для дослідження. Учасники також оцінювали людей своєї статі як більш привабливих.

Основна теорія пов’язана з тим, що алкоголь погіршує здатність сприймати асиметрію на обличчях і знижує перевагу симетричного обличчя перед асиметричними.

Вчені з Лондонського університету Рохемпотна підтвердили цю теорію за допомогою дослідження, опублікованого в Society for the Study of Addiction. Вони показували зображення обличчя учасникам, зустрінутим у барів кампусу університету. Дослідники ставили два питання: «чи вважаєте ви це обличчя привабливим?» і «оціните, наскільки це обличчя симетричне». Також збиралися дані про кількість випитого алкоголю.

Дослідження показало, що тверезих учасників частіше приваблювали симетричні обличчям. Крім цього п’яні учасники рідше помічали в обличчях асиметрію.

Чому люди стають красивішими після алкоголю

Виявилося, що «пивні окуляри» діють і в зворотний бік, змушуючи п’яну людину вважати себе ідеальною і підвищуючи її самовпевненість до меж. Лоран Біг з Університету П’єра Мендеса-Франса у Франції попросив 19 відвідувачів бару (дві третини з них були чоловіками) оцінити власну привабливість за шкалою від одного до семи. Після отримання оцінки вчений виміряв рівень алкоголю в крові учасників за допомогою алкотестера. Виявилося, що найбільш «привабливі» чоловіки були найбільш п’яними.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button