Земля

Американські ящірки встановили рекорд висоти проживання

В Андах виявили ящірок ліолемус, що пристосувалися до екстремальних умов високогір’я і живуть на висоті понад п’ять кілометрів.

Liolaemus tacnae в Андах / ©Aaron Quiroz

Зоологи з Перу виявили ящірок Liolaemus tacnae в Андах, на висоті 5400 метрів над рівнем моря. Це рекорд для плазунів, яким доводиться виживати у вкрай непростих умовах – на холоді, під інтенсивними потоками сонячного ультрафіолету і при пониженому вмісті кисню в повітрі. Про незвичайну знахідку розповідається в новій статті, опублікованій в журналі Herpetozoa.

Її автори – команда зоологів з Національного університету Святого Августина на чолі з Хосе серденят (Josе Cerdna) – провели експедицію до вершини вулкана Чачані, що досягає понад 6000 метрів. На їх превеликий подив, місцеві ящірки ліолемуси зустрічалися на висотах помітно вище 5000 метрів.

Виживати там непросто навіть ссавцям, а від плазунів з їх «холодною» кров’ю потрібні особливо глибокі адаптації. Не дивно, що ці тварини рідко зустрічаються на високогір’ї. Дотепер рекорд «висотності» місця проживання серед рептилій утримували ящірки Phrynocephalus erythrurus, що живуть на Тибетському плато, на висоті до 5300 метрів.

Рід Liolaemus включає більш як 200 видів високогірних ящірок, що населяють Південну Америку. І один з них, Liolaemus tacnae, був помічений навіть трохи вище свого тибетського родича. Вчені вважають, що в майбутньому варто очікувати нових рекордів: через глобальне потепління температура в горах зростає, і холодні області, до яких адаптовані ліолемуси, відступають усі вище. Слідом за ними повинні переселятися ящірки.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button