Людина

Куріння і алкоголь сприяють зниженню рівня IQ

Вчені встановили зв’язок між алкоголем, курінням, та інтелектом людини. Ці шкідливі звички здатні знижувати рівень IQ і призводити до погіршення функціонування мозку.

До такого висновку вчені прийшли після вивчення 172 людей. Вони були поділені на 3 групи: вживають алкоголь, регулярно палять і ті, хто поєднує дві ці шкідливі звички. Ці люди протягом 9 років проходили постійні тести на IQ, швидкість мислення і реакції, а також здатності пам’яті. Всі ці показники продемонстрували негативну динаміку. При цьому, зазначають вчені, чим більше ці люди випивали алкоголю або викурювали сигарет, тим сильніше у них знижувалися всі функції мозку, а також IQ.

Таку ситуацію пов’язують з тим, що дані шкідливі звички негативно позначаються на роботі серцево-судинної системи організму. Це призводить до того, що мозок з кожним роком отримує все менше і менше кисню, що призводить спочатку до погіршення його роботи, а потім і початку часткового відмирання окремих його клітин.

Вчені відзначають, що раніше було заведено вважати, ніби алкоголь має прямий негативний вплив на інтелект, а куріння з цим питанням ніяк не пов’язано зовсім. Тепер вони хочуть більш детально вивчити вплив цих шкідливих звичок на серцево-судинну систему і зокрема мозок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button