Наука

Чутливість тест-смужок на бактерії підвищили в тисячу разів

Дослідники підвищили чутливість імунохроматографічного аналізу відразу на три порядки.

Дослідники з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі оптимізували один з класичних лабораторних тестів-імунохроматографічний аналіз (ІХА або LFA). Додавання надяскравих флуоресцентних наноміток – плазмонних флюорофорів – підвищило чутливість системи. Це допоможе швидко визначити, чи є у пацієнта бактеріальна інфекція, а значить йому потрібні антибіотики, або у нього вірусна інфекція, при якій антибіотики не будуть ефективні.

ІХА заснований на принципі тонкошарової хроматографії і включає реакцію між антигеном і відповідному йому антитілом в біологічних матеріалах. Як правило, при проведенні таких тестів тест-смужку поміщають в зразок біологічної рідини. Плазмонічні флюорофори складаються з металевих наночастинок, які служать антенами для притягання світла та посилення флуоресцентного випромінювання. Це аналогічно посиленню звуку на звичайних тест-смужках, кажуть автори роботи.

Приклад смужки з плазмонами для пошуку молекул інтерлейкіну (IL-6) в крові людей заражених коронавірусною інфекцією. Зображення: Rohit Gupta et al., Nature Biomedical Engineering

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Biomedical Engineering, автори демонструють, що розроблена технологія плазмової ІХА в 1 000 разів більш чутливі, ніж звичайні тест-смужки. Більш того, при аналізі тесту за допомогою флуоресцентного сканера такі системи всього за 20 хвилин дають результат порівнянної точності з найбільш поширеними лабораторними системами аналізів на антигени і антитіла.

“Це схоже на збільшення гучності на стандартних тест-смужках, що змінюють колір. Замість того, щоб отримувати слабку лінію, яка вказує лише на позитивний чи негативний результат, нові плазмові ІХА дають чіткіші результати з меншою кількістю частинок. Це дозволяє перейти від простого “так” чи “ні”до точної відповіді “скільки частинок?”за допомогою недорогого портативного сканера”, – говорить Джеремі Морріссі, співавтор дослідження

Дослідники вважають, що готові тестові системи будуть запущені в масове виробництво протягом одного або двох років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button