Наука

Знайдено білок, який допомагає відновлювати і нарощувати м’язи

Дослідники виявили білок, який постійно виробляється скелетними м’язами і сприяє відновленню та зростанню м’язової тканини.

Image by Ri Butov from Pixabay

Дослідники з Токійського столичного університету показали, що білок, який називається тромбоцитарною субодиницею фактора росту B (PDGF-B), або міокіном, постійно секретується клітинами скелетних м’язів і допомагає їм відновлюватися. Він стимулює проліферацію міобластів, м’язових стовбурових клітин, і впливає на ріст м’язової тканини. Дослідження відкриває новий метод лікування м’язової атрофії та травм.

Міокіни – це невеликі білки, що виділяються клітинами скелетних м’язів. Вони мають унікальну здатність впливати на клітини як поблизу, так і далеко від місця свого утворення. Хоча біологи знали, що ці білки відіграють важливу роль у функціях організму, пов’язаних з фізичними вправами, досі невідомо, як вони формуються та працюють.

Вплив PDGF-B на стовбурові та диференційовані м’язові клітини. Зображення: Tokyo Metropolitan University

Дослідники виявили, що ці білки постійно формуються в м’язових клітинах без будь-яких зовнішніх впливів. У серії експериментів біологи впливали PDGF-B на м’язові клітини-попередники – стовбурові клітини, які диференціюються в м’язові волокна. Дослідження показало, що цей білок індукує проліферацію міобластів, активне розмноження яких веде до зростання тканини.

Крім того, PDGF-b впливає на клітини, які вже диференціювалися. Міотрубочки – елементи м’язових волокон, на які впливали білком, помітно збільшувалися в діаметрі. Експерименти показали, що м’язова здатність до скорочення при цьому зростала, а сила збільшувалася. PDGF-B не тільки допомагає нарощувати м’язи, але і робить їх сильнішими, підсумовують автори дослідження.

Дослідники вважають, що нові властивості білка можна використовувати для регенерації м’язів. Це допоможе розробити нові методи лікування м’язових травм і атрофії, а також оптимізації фізичних тренувань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button