Авто

Чим ефективніше мити машину – ганчіркою або мийкою високого тиску

У теплу пору року машина стає брудною досить швидко. Щоб очистити її, автолюбителі зазвичай використовують або мийку високого тиску, або намагаються відтерти все поверхні ганчіркою. Який з цих методів ефективніший?

У теплу пору року пил дуже легко потрапляє на кузов автомобіля. Саме тому машину навесні, влітку і восени доводиться мити досить часто, і коли приходить момент, перед автовласниками постає вибір: скористатися мийкою високого тиску або помити машину по-старому – губкою?

Питання насправді досить спірне, оскільки обидва способи мають свої мінуси й плюси. Спробуємо розібратися в них. Почнемо з ручного миття. Губкою з шампунем можна ретельно опрацювати кожну ділянку кузова і відтерти практично будь-які забруднення. До того ж використовувати ганчірку безпечніше для внутрішніх частин автомобіля – нею не загнеш соти радіатора, які можна пошкодити струменем мийки високого тиску, і не буде пошкоджено електроніку (принаймні, для цього потрібно сильно постаратися).

Але у ручного миття є і свої мінуси. Частинки пилу і піску можуть збиратися на губці і при поліровці кузова діяти як абразив, завдаючи подряпини. До того ж ручна мийка досить тривала і трудомістка – можливо більше години очищати машину ганчіркою. Чого не скажеш про мийку під тиском. Струмінь води в ній добре збиває більшу частину забруднень – навіть жирний бруд, який дуже погано відтирається. Мийкою можна відмити навіть важкодоступні ділянки, в які не пролізеш губкою, та й сам процес займає набагато менше часу і сил.

Правда, відмити мийкою високого тиску виходить далеко не весь бруд. Прилиплу до кузова комаху практично неможливо збити струменем навіть якщо піднести пістолет дуже близько. В такому випадку найкраще поєднати обидва методи мийки, щоб компенсувати їх недоліки завдяки один одному: спочатку очистити машину від пилу і піску під високим тиском, а потім пройтися ганчіркою з шампунем.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button