Наука

Біологи виявили унікальну мікрофлору у різних міст світу

Міжнародний консорціум проаналізував геноми мікрофлори з 60 міст світу, знайшовши тисячі нових видів бактерій і вірусів – і кілька десятків, поширених повсюдно.

Image by daviniakay from Pixabay

Власною характерною мікрофлорою володіють не тільки люди, але і різні природні екосистеми, і навіть житла. Зрозуміти її вплив на наше здоров’я і життя ще не досліджено, і для цього в 2015 році був організований міжнародний консорціум MetaSUB, діяльність якого координує Вища школа медичних наук при Корнелльському університеті. У 2015-2019 роках вчені різних країн, які співпрацюють з MetaSUB, провели масштабний збір мікрофлори міст світу. Результати роботи представлені в статті, опублікованій в журналі Cell.

Автори зібрали понад 4700 змивів і зішкрябаних в громадському транспорті і медичних установах в 60 містах 32 країн. Геноми зразків секвенували за допомогою «методу дробовика», визначивши присутність різних бактерій, грибів, архей і ДНК-вірусів. Серед них виявили представників 10 928 досі невідомих видів вірусів і 748 видів бактерій. «Кожен раз, спускаючись в метро, ви з великою ймовірністю контактуєте з абсолютно незнайомими видами»,сказав керівник команди дослідників Крістофер Мейсон (Christopher Mason).

Крім того, в зразках ідентифікували 4246 відомих видів різних бактерій, з яких 31 вид виявився поширений глобально, який зустрічаючись в 97 відсотках випадків. Однак в іншому склад мікрофлори виявився унікальний для різних міст і країн. На нього впливають багато факторів, включаючи загальну чисельність і щільність населення, висоту над рівнем моря, вологість та інші кліматичні умови. Вчені відзначають, що по ДНК мікрофлори з взуття людини можливо встановити місце його проживання з точністю близько 90 відсотків.

Така робота важлива не тільки для глибшого розуміння взаємовідносин між людьми і мікробами. Автори впевнені, що вона дозволить краще контролювати появу потенційно небезпечних інфекцій і стійких до антибіотиків штамів, а також вести пошук нових лікарських засобів. Тому консорціум MetaSUB продовжує роботу. Зокрема, він пропагує визнання «міжнародного дня отримання зразків в містах» (Global City Sampling Day) – 21 червня, коли дослідники різних країн, координовані MetaSUB, будуть регулярно проводити збір проб для аналізу. До проєкту вже приєдналися вчені більш ніж зі ста міст на планеті.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button