Людина

Цифрові технології не чинять негативного впливу на психіку підлітків

Нове дослідження, проведене Асоціацією психологічних наук, суперечить широко поширеній теорії про те, що захоплення іграми або смартфонами шкідливо для психічного здоров’я підлітків.

Дослідження, яке було зосереджено на більш ніж 17 000 підлітків, не змогло представити істотних доказів будь-якого зв’язку між часом, проведеним підлітками за екраном телевізора, ігрової приставки, планшетного комп’ютера або смартфона ніяк не вплинуло на стан їх психічного здоров’я.

Багато недавніх досліджень попереджали про небезпеку, пов’язаних з ТБ, іграми онлайн або проведенням часу, особливо перед сном. Проте в ході поточного дослідження було встановлено, що використання цифрових екранів за 30 хвилин до сну, не зробило ніякого впливу на стан підлітків.

Крім того, експерти визначили, що загальний час перед цифровими екранами, проведеної підлітком в день мало впливає на психічне здоров’я, чи то у вихідні або в будні дні.

“Впроваджуючи кращі статистичні та методологічні методи, ми знайшли мало доказів наявності істотного негативного зв’язку між взаємодією з цифровим екраном і благополуччям підлітків”,- сказала Емі Орбен, психолог і викладач Оксфордського університету.

“У той час як психологічна наука може бути потужним інструментом для розуміння зв’язку між використанням екрану і підлітковим благополуччям, вона все ще не надає зацікавленим сторонам і громадськості високоякісні, прозорі та об’єктивні дослідження зростаючої стурбованості з приводу цифрових технологій”.

“Аналізуючи три різні набори даних, які включають поліпшені вимірювання екранного часу, ми знайшли мало чітких доказів того, що екранний час знижує підліткове благополуччя, навіть якщо використання цифрових технологій відбувається безпосередньо перед сном”,- пояснив співавтор дослідження професор Анджей Пшибильський.

Оксфордське дослідження відрізняється від попередніх досліджень, оскільки включає дані із США, Ірландії та Великобританії. Команда використовувала дуже ретельний підхід, щоб проаналізувати, скільки часу підлітки проводять перед екранами, включаючи щоденники використання часу і самозвіти.

Дослідники також ретельно вивчали благополуччя підлітків, вивчаючи заходи психосоціального функціонування, симптоми депресії, самооцінку і настрій на основі даних, наданих як молодими людьми, так і їх батьками.

“Оскільки технології вбудовані в наше соціальне і професійне життя, дослідження, що стосуються використання цифрових екранів та їх впливу на підліткове благополуччя, все більше вивчаються”,- сказав Орбен.

“Щоб зберегти вплив і довіру, надійні і прозорі методи досліджень повинні стати нормою, а не винятком. Ми сподіваємося, що наш підхід закладе нову основу для нових досліджень в області психологічного дослідження технологій”, – додав професор Пшибильський.

Дослідження опубліковане в журналі “Психологічна наука”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button