Людина

Вчені розповіли, які тренування подовжують життя

Вправи, спрямовані на розвиток м’язової потужності, сприяють збільшенню тривалості життя. Про це на конгресі Європейського товариства кардіологів розповіла наукова група з Бразилії.

Як з’ясували фахівці, здатність виконати більше м’язової роботи за короткий період пов’язана з меншим ризиком смерті від різних захворювань. Відзначається, що в даному випадку важлива не просто сила, а можливість максимально застосувати її за одиницю часу.

Вчені провели дослідження за участю 3878 осіб у віці від 41 до 85 років. Всі добровольці пройшли тест на максимальну м’язову потужність, результати якого розділили на квартилі. У пацієнтів з показниками вище середнього (третій і четвертий квартилі) тривалість життя виявилася більше. У свою чергу, в учасників з м’язовою потужністю нижче середнього ризик смерті підвищувався в чотири-тринадцять разів в залежності від результатів

“Наше дослідження вперше показує, що люди з більшою м’язовою потужністю, як правило, живуть довше», — говорить автор дослідження професор Клаудіо Гіл Араужо.

За його словами, в тренажерному залі більшість людей думає лише про кількість ваги, числі повторень. Однак замість цього необхідно зосередитися на швидкості виконання силових вправ.

Кнопка «Наверх»