Головна / Людина / Вчені розповіли, які тренування подовжують життя

Вчені розповіли, які тренування подовжують життя

Вправи, спрямовані на розвиток м’язової потужності, сприяють збільшенню тривалості життя. Про це на конгресі Європейського товариства кардіологів розповіла наукова група з Бразилії.

Як з’ясували фахівці, здатність виконати більше м’язової роботи за короткий період пов’язана з меншим ризиком смерті від різних захворювань. Відзначається, що в даному випадку важлива не просто сила, а можливість максимально застосувати її за одиницю часу.

Вчені провели дослідження за участю 3878 осіб у віці від 41 до 85 років. Всі добровольці пройшли тест на максимальну м’язову потужність, результати якого розділили на квартилі. У пацієнтів з показниками вище середнього (третій і четвертий квартилі) тривалість життя виявилася більше. У свою чергу, в учасників з м’язовою потужністю нижче середнього ризик смерті підвищувався в чотири-тринадцять разів в залежності від результатів

“Наше дослідження вперше показує, що люди з більшою м’язовою потужністю, як правило, живуть довше», — говорить автор дослідження професор Клаудіо Гіл Араужо.

За його словами, в тренажерному залі більшість людей думає лише про кількість ваги, числі повторень. Однак замість цього необхідно зосередитися на швидкості виконання силових вправ.