Головна / Земля / ЦРУ розсекретило файли про спостереження за НЛО над Гімалаями

ЦРУ розсекретило файли про спостереження за НЛО над Гімалаями

В опублікованій ЦРУ США добірці документів, що нараховує 13 млн. сторінок, виявилися вельми несподівані матеріали. У 1968 році ЦРУ склало доповідь про шість випадків появи НЛО в небі над індійськими регіонами Ладакх і Сіккім, а також королівствами Бутан та Непал.

19 лютого 1968 року яскравий об’єкт, що рухається на великій швидкості, був помічений у небі над північно-східним Непалом і на півночі Сікіма близько 21:00 за місцевим часом.

«Об’єкт рухався на великій швидкості, мав витягнуту форму і випускав червоні і зелені промені. Вони були настільки потужними, що яскраво освітлювали район спостереження. Через кілька секунд після появи об’єкта над населеним пунктом Чхоламу пролунав гучний звук, що нагадує гуркіт грому», — йдеться в документі.

21 лютого 1968 року ЦРУ повідомило про спостереження за іншим НЛО над столицею Бутану, містом Тхімпху.

«Об’єкт, від якого йшло блакитнувате світіння, переміщався абсолютно безшумно. Яскраве випромінювання осявала весь район спостереження», — сказано в доповіді. У документі зазначено, що об’єкт рухався зі сходу на захід з боку Тибету.

4 березня 1968 року непізнаний об’єкт був помічений, коли рухався зі сходу на захід зі сторони перевалу Чанг-Ла. Він пролетів над базою індійських ВПС Фукче і селом Койул.

«Було помічено яскраве випромінювання білого кольору, за яким послідували два гучних звуки, що нагадують вибухи. Також спостерігалося червоне випромінювання, за яким тягнувся білий димний слід», — пише ЦРУ.

Над Ладакхом були помічені ще два об’єкти, 4 і 25 березня того ж року. Однак у доповіді уточнюється, що об’єкт, зафіксований 25 березня, явно нагадував ракету і залишав за собою помітний димний слід.

Найцікавіше в даній доповіді — спостереження, зроблене 25 березня 1968 року в районі Каски в північно-західному Непалі.

«Рухався з півночі на південь. Об’єкт випромінював яскраве світіння, яке пульсувало спалахами. Видавши голосний звук, що нагадував гуркіт грому, він щез в небі над регіоном Каски. Великий дископодібний металевий об’єкт діаметром шість футів і товщиною чотири фути був знайдений в кратері в Балтичауре, в п’яти милях на північний схід від Покхари. Схожі об’єкти були виявлені в Талакоті і Турепасалі», — йдеться в документі.

Доповідь, підготовлена для «контрольованого поширення», була розсекречена в 2001 році. На її обкладинці розміщені фотографії Дональда Кіхоу, який очолював Національний комітет з повітряним феноменів з 1957 по 1969 рік, і фізика-ядерника Едварда Кондона, голови Національного бюро зі стандартів.

Кондон згодом очолив так званий Боулдеровський проект по НЛО під егідою ВПС США. У своїх мемуарах він писав, що погодився стати керівником комітету для того, щоб залишитися на державній службі. Його діяльність негативно сприймається переважною більшістю уфологів, які вважають, що він несерйозно ставився до своїх обов’язків і поверхнево вивчав надану інформацію. Доповідь Кондона зіграла ключову роль у закритті всіх урядових програм по вивченню феномена НЛО в США. Зі супровідної записки документа ЦРУ, незважаючи на фотографії вчених, неясно, чи була ця доповідь підготовлена для Кіхоу і Кондона.

ЦРУ з 2016 року стало регулярно оприлюднювати свої внутрішні секретні документи, пов’язані з феноменом НЛО. В одному з них говорилося, що не менше 20% всіх спостережень не мають наукового або повсякденного пояснення.

 
comments powered by HyperComments