Відео

Цвітіння місячної квітки Амазонки вперше показали на відео (відео)

Місячна квітка Амазонки (Selenicereus wittii) є однією з найбільш невловимих квіток в царстві рослин. Щороку всього на одну ніч цей рідкісний і незвичайний кактус відкриває свої чашолистки до нічного неба, випускаючи солодкий, схожий на жасмин аромат в повітря болотистого тропічного лісу – і тепер кожен може побачити, як це відбувається!

Обрізка кактуса була спочатку придбана в Ботанічному саду Бонна в Німеччині в 2015 році і відтоді зросла, утворивши спіраль навколо водяного каштана в теплиці. Оскільки кактус є епіфітом – тобто завжди зростає на іншій рослині – йому потрібна якась надійна опора. З огляду на сезонні повені в його природному середовищі існування, кактус зазвичай зростає на багато метрів над землею, скидаючи насіння, щоб їх забрали потоки води і, тим самим, поширили по всій окрузі.

В кінці листопада 2020 року садівник Алекс Саммерс побачив бутон квітки, що росте в 3,6 метра над землею. У дикій природі місячна квітка Амазонки зазвичай цвіте в травні, але під скляним дахом у Європі кактус починає цвісти з листопада по лютий. Кілька місяців Саммерс і його колеги стежили за зародком, чекаючи, коли він розкриється.

20 лютого їх терпіння окупилося, хоча і несподівано для самих дослідників. Того ранку чашолистки почали розпускатися, і до 3 години дня бутон почав відкриватися, випустивши безліч довгих, білих і загострених пелюсток. До 17:00 квітка була повністю відкрита на радість сотням тисяч глядачів по всьому світу.

Експерти в теплиці підозрюють, що освітлення від їх камер могло порушити звичайне нічне цвітіння рослини, запустивши процес днем раніше, ніж це відбувається в дикій природі.

Проте, 12 годин по тому, немов за сигналом, квітка почала в’янути, а її аромат почав нагадувати щось, що Саммерс описує як «запах громадського туалету».

Як пояснює садівник і директор CUBG Беверлі Гловер, рослина, ймовірно, цвіте так рідко через вигоди даного процесу для самого кактуса. У дикій природі місячна квітка Амазонки вразлива для хижаків і значною мірою покладається на камуфляж, щоб її просто не з’їли. У той же самий час, вона також повинна залучати нічних метеликів для правильного запилення. Звідси її коротке нічне цвітіння і солодкий аромат. Коли квітка починає вмирати (зазвичай приблизно через дві години після повного розпускання) вона виділяє неприємний запах, ймовірно, який відлякує фактор для травоїдних.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button