Земля

Вчені представили концепт нового екологічного фунгіциду

Дослідники з США представили новий протигрибковий засіб, який не призводить до появи стійких патогенів. При цьому речовина не залишає в грунті токсичні відходи.

Результати нового дослідження вчених з Університету Каліфорнії свідчать про те, що вчені зробили важливий крок у створенні більш екологічно чистих фунгіцидів, що захищають продовольчі культури. Дослідники знали, що клітини виробляють крихітні структури – позаклітинні везикули. Але їх ключова роль в комунікації між мікроорганізмами, що проникають і їх господарями була відкрита лише недавно.

Генетик Хейлінг Джин і її команда виявили, що рослини використовують ці везикули для запуску молекул РНК на гриби, пригнічуючи гени, які роблять їх небезпечними.

«Ці везикули переносять між клітинами маленькі РНК, як крихітні троянські коні зі зброєю, захованою всередині. Вони можуть заглушити експресію патогенних грибкових генів », – відзначили дослідники.

Використання позаклітинних везикул і малих РНК має кілька переваг перед звичайними фунгіцидами. Вони більш екологічні, тому що схожі на натуральні продукти. При цьому вони розкладаються і не залишають токсичних залишків в грунті. Крім того, пояснили вчені, цей метод боротьби з грибками не породжує лікарсько-стійкі патогенні мікроорганізми.

При створенні цих фунгіцидів вченим було важко зрозуміти, як завантажити у везикули невеликі РНК. Лабораторія визначила кілька білків, які служать сполучною речовиною, допомагаючи відбирати і завантажувати маленькі РНК в бульбашки.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button