Фото

Данакільска соляна долина – найбезжальніше місце на Землі

Данакільську низовину, яка розташована в ефіопській пустелі Данакіл, називають найспекотнішим місцем на планеті, а журнал «National Geographic» охрестив її «Найбільш безжальним місцем на Землі». Ця низина є домом для людей народності афар, які здатні витримувати цілорічні середні температури до 35 градусів Цельсія, хоча пікові значення можуть досягати і 63 градусів. Низина знаходиться приблизно на 100 метрів нижче рівня моря, і має в своєму розпорядженні велику кількість червоних скельних порід, сірчаних полів, і виходів солі.

56916b62a184ddde40de6b302bb8e39b

Геологи вважають, що сіль в цих місцях відкладалася поступово з плином часу, оскільки розташоване неподалік Червоне море періодично затоплює цей регіон. Екстремальна спека пустелі випаровує воду в затоплених ділянках, залишаючи за собою тільки сіль.

У пустелі Данакіл сіль означає гроші. Вся місцева економіка залежить від видобутку і торгівлі цим мінералом.

Добувачі використовують традиційні методи – каравани верблюдів, кирки, і мотузки – для того, щоб вирізати, упаковувати, і вивозити сіль із суворої долини.

Це вкрай небезпечна робота. Спека може вбити непідготовленого робітника, а випадкові землетруси, що відбуваються в цьому районі, можуть розколоти землю і поглинути верблюдів.

Данакільска низовина – це одна з найнижчих точок на Землі, не покритих водою. На думку геологів, протягом 10 мільйонів років ця палюча пустеля знову зануриться під воду.

Яскраві зелені і золоті кольори – це результат відкладення сірки з підземних гарячих джерел. Вони красиво виглядають, але пахнуть як тухлі яйця.

Перехід в Данакільску долину займає чотири дні, протягом яких добувачі солі ночують в пустелі зі своїми верблюдами.

Караван верблюдів і робочих виходить на світанку. Ефіопський уряд збудував мощену дорогу до соляних шахт, і скоро верблюжі каравани можуть зіткнутися з конкуренцією з боку вантажівок.

Сіль завжди знаходиться недалеко від поверхні, і робітникам не доводиться глибоко копати, щоб її добути.

Робітники просто вирізають пласти солі з землі.

Пласти потім обрізаються, щоб їх було легше складати і перевозити.

Потім їх вантажать на верблюдів для довгої зворотної подорожі з долини.

Данакільска низовина постачає понад 1,3 мільйона тонн солі кожен рік.

Маленьке пустельне містечко Берахіл – зупинка на шляху видобувачів солі. Каравани вивантажують свою ношу, а торговці складують сіль і платять необхідні мита, перш ніж мінерал відправляється на ринки по всій країні.

Сіль зберігається на складах Соляної асоціації Берахіла – місцевого об’єднання, що допомагає добувачам продавати свою сіль торговцям.

Цей чоловік готує бруски солі для продажу. Велика частина цієї солі відправиться на ринок Мекеле – містечка, розташованого у восьми годинах їзди від Данакільскої низовини.

Перш сіль використовувалася в регіоні в якості валюти. В даний час більшість людей віддає перевагу готівці.

Натхнення: vsefakty.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button