Фото

OSIRIS-REx надіслав спільний знімок Землі, Місяця і астероїда Бенну

Космічний апарат OSIRIS-REx зобразив на одному знімку астероїд Бенну, Землю і Місяць.

Знімок був отриманий 19 грудня за допомогою навігаційної камери NavCam 1 з 5-секундною експозицією. У лівому нижньому куті зображення видно Землю і Місяць, які на момент зйомки знаходилися на відстані 114 мільйонів кілометрів від апарату. Астероїд Бенну, відстань до якого становило 43 кілометри, розташований праворуч угорі. Світлі крапки в правій нижній частині кадру — це зірки з сузір’я Гідри.

Апарат був запущений в космос 8 вересня 2016 року з метою вивчення 500-метрового навколоземного астероїда (101955) Бенну і забору зразків ґрунту з його поверхні. Планована тривалість місії — близько семи років.

В минулому місяці, 3 грудня, OSIRIS-REx прибув до астероїда і отримав перші дані про його масу, щільність, обсяг та склад ґрунту. У понеділок, 31 грудня, він вийшов на стійку орбіту навколо астероїда в 1,75 кілометра від його центру.

З кінця лютого OSIRIS-REx буде кілька місяців здійснювати близькі обльоти астероїда і картографувати його поверхню, щоб вибрати місце для забору ґрунту, який планується здійснити улітку 2020 року. У березні 2021 апарат відправиться назад на Землю і у вересні 2023 скине капсулу з ґрунтом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button