Всесвіт

Дані Curiosity показали, де на Марсі космонавтам буде найбезпечніше

Ровер НАСА Curiosity, оснащений безліччю датчиків, не тільки вивчає Марс, але і готує його для майбутніх астронавтів.

Red Mars
Фото Від KuzovlevA

Чи можуть лавові труби, печери або підземні середовища проживання стати безпечним притулком для людей на Марсі? Вчені, які обслуговують марсохід Curiosity НАСА досліджують це питання, використовуючи детектор оцінки радіації, або RAD (англ. Radiation Assessment Detector).

На відміну від землі, у Марса немає магнітного поля, яке захищало б його від високоенергетичних частинок з космосу. Це випромінювання може завдати серйозної шкоди здоров’ю людини й підірвати системи життєзабезпечення, від яких будуть залежати марсіанські астронавти.

Ґрунтуючись на даних Rad Curiosity, дослідники виявили, що використання природних матеріалів на Марсі — каменів і осадових порід — може забезпечити деякий захист від небезпечного космічного випромінювання. У статті, опублікованій в журналі Jgr Planets, вчені детально розповіли, як Curiosity залишався припаркованим біля обриву в місці під назвою «Мюррей-Баттс» і збирав дані.

Перебуваючи там, RAD зафіксував зниження загальної радіації на 4%. Що ще більш важливо, прилад виявив зниження на 7,5% випромінювання нейтральних частинок, включаючи й нейтрони, які можуть проникати через породу й особливо шкідливі для здоров’я людини. Ці числа статистично досить високі, щоб показати, вся справа в розташуванні Curiosity біля підніжжя скелі, а не через звичайні зміни фонового випромінювання. Згідно з дослідженням, зараз це одне з менш небезпечних місць на Марсі.

Більша частина випромінювання, що вимірюється RAD, походить від космічних променів — елементарних частинок, фотонів і ядер атомів, які рухаються з високими енергіями в космічному просторі. Їх викидають вибухають зірки й розлітаються по всьому Всесвіту. Це утворює килим з “радіаційного фону”, який може становити небезпеку для здоров’я людини.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button