Екологія

Забруднення повітря в Європі вбиває більше 300 тисяч людей на рік

В країнах Європейського Союзу щорічно гинуть від забруднення навколишнього середовища 307 тис. осіб.

Air Pollution
Фото Від manfredxy

Про це повідомляє Європейське агентство з навколишнього середовища(EEA), передає hightech.fm.

При цьому кількість смертей знижується на 10% щороку по всій Європі.

“Причина зниження смертності — поступове поліпшення якості повітря на всьому континенті”, – повідомляє Центр даних про забруднення повітря Європейського Союзу.

Згідно зі звітом EEA, смертельних випадків могло б бути вдвічі менше, якби країни Європейського Союзу дотримувалися рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я. Але більшість країн ЄС все ще перевищує рекомендовані межі забруднення.

Смертність пов’язана з діоксидом азоту, дрібнодисперсною речовиною, яку виробляють легкові автомобілі, вантажівки та теплові електростанції. Речовина знаходиться у повітрі й проникає глибоко у легені людини. На початку 1990-х років смертоносні частинки призвели до майже мільйона передчасних смертей у 27 країнах-членах ЄС. До 2005 року ця цифра скоротилася більш ніж удвічі й склала 450 тисяч осіб. У 2019 році дрібні тверді частинки стали причиною 53 тис. передчасних смертей у Німеччині, 49 тис. в Італії, 29 тисяч у Франції й 23 тисяч в Іспанії.

Хвороби серця та інсульти, захворювання легенів, рак — причини більшості передчасних смертей від забруднення навколишнього середовища.

“Інвестиції у більш екологічне опалення, сільське господарство та промисловість покращують здоров’я та якість життя європейців, особливо вразливих груп населення”, — сказав Ханс Брюнінк, директор агентства.

ЄС планує скоротити передчасну смертність через дрібне забруднення повітря, як мінімум, на 55% у 2030 році у порівнянні з 2005 роком. Якщо забруднення повітря продовжить знижуватися, то, за оцінками агентства, мета буде досягнута до 2032 року.

У світі смертність від поганої екології становить 7 млн осіб на рік.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button