Екологія

Дані з супутників показали вплив зміни клімату на водорості

Дані з супутників показали вплив зміни клімату на водорості. Дослідження з’ясувало, що підвищення температури води влітку і взимку, як не дивно, не впливає на процес їх життєдіяльності. Робота вчених з Геологічної служби США опубліковано в журналі Ecology.

Вчені використовували дані програми Landsat, спільного проєкту НАСА і Геологічної служби США, яка збирає дані про поверхню Землі з 1975 року, однак ніколи досі не використовувалася для моніторингу ситуації з водоростями.

У ході дослідження вивчалися бурі водорості — великі рослини, які ростуть подобою лісів у мілкій морській воді. До них належить близько 30 різних видів водоростей, які забезпечують їжею і укриттям риб і захищають берегові лінії від хвиль.

Дані, отримані з допомогою Landsat, показують, що площа, покрита водоростями, може сильно варіюватися від року до року. Наприклад, на одному з досліджуваних рифів під назвою «Бродяга», розташованому біля Голд-Біч, в 2018 році показав велику чисельність рослин, ніж за останні 35 років.

Тим часом морські хвилі тепла взимку і восени не мають згубного впливу на популяції бурих водоростей — їх популяція досі регулюється природними процесами, відзначають автори дослідження.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»