Земля

NASA: Під льодом Антарктиди ховається величезний астероїдний кратер

У 2019 році вченим NASA вдалося детально вивчити сушу, приховану під льодами Антарктиди. Виявилося, що там прихований величезний астероїдний кратер, історія утворення якого невідома.

Фахівці із США вивчили западину Денмена глибиною 3,5 кілометри, приховану під антарктичними льодовиками. За однією з теорій, вона утворилася в результаті падіння астероїда. Її розміри на кілометр перевищують глибину відомої западини Бентлі, яка виникла в корі планети на місці тектонічного розлому.

За словами вчених NASA, Антарктида відома тим, що притягує різнокаліберні астероїди. Багато дослідників, що представляють різні країни світу, їдуть на континент за тим, щоб знайти метеорити. В Антарктиді 14 років тому знаходили сліди падіння астероїда. В результаті утворився кратер Вілкса, який вважається найбільшим на Землі. Його діаметр близько 500 кілометрів, а вчені поки не можуть відповісти, якою була сила удару, що залишив цю величезну западину. За всіма ознаками, що подія, яка сталася в Антарктиді багато років тому, носила планетарний масштаб.

Натхнення: dni24.com

 

Кнопка «Наверх»